Obozy i kolonie

kolonia i obóz w Mielnie "SŁONECZNY BRZEG" 10 - 13 i 14 - 18 lat

MIELNO to jedno z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Polsce, o którym słyszał na pewno każdy Polak. Położone jest tuż obok Kołobrzegu i Koszalina co dodatkowo podnosi jego atrakcyjność. Mielno to jednak nie tylko Morze Bałtyckie. Drugim zbiornikiem wodnym jest Jezioro Jamno, które stanowi centrum sportów wodnych. Bardzo szeroka linia brzegowa oraz dostęp do Jeziora to ogromne atuty miejscowości.

ZAKWATEROWANIE: Ośrodek Wypoczynkowy SŁONECZNY BRZEG dysponuje około 250 miejscami noclegowymi. Jest położony na terenach trawiastych pośród drzew i łagodnych pagórków. Całość jest ogrodzona i dozorowana przez całą dobę. Ośrodek dysponuje wiatą grillową, świetlicą oraz 2 placami zabaw. Ośrodek położony jest przy ulicy wiodącej wprost na plażę, zaledwie 120 m od morza oraz 150 m od Jeziora Jamno. Jego usytuowanie sprawia, że blisko jest stąd zarówno do plaży jak i głównej ulicy, przy której skupia się życie tego turystycznego miasteczka. 

W budynku znajdują się pokoje 2, 3, 4 i 5 osobowe z łazienkami TV. Większość pokoi z balkonami. Ośrodek posiada własną stołówkę w której przygotowuje smaczne domowe posiłki.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie + podwieczorek. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Turnus rozpoczyna się kolacją w dniu przyjazdu, a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu. Suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Dla tych co nie lubią się nudzić i cenią fajnie spędzony czas z rówieśnikami. To Wy mówicie co i jak chcielibyście robić! My staramy się wam to ułatwić. Dajemy Wam luz i bezpieczeństwo a Wy dodajecie wasze poczucie humoru i pomysłowość.
Nasze propozycje pobytu które Wy możecie wzbogacić swoja inicjatywą: imprezy z młodzieżówką z różnych zakątków Polski; karaoke na wesoło; wieczory na wesoło: kabarety, kalambury i kawały; konkurs na najfajniejszego bloga obozu: Co się dzieje? Jak się dzieje? I z kim się dzieje?
Na koniec obozu małe podsumowanie i impreza dla wszystkich uczestników: nagrody i psikusy pożegnalne, wybieramy osobę z największa ilością „lajków“, którą nagrodzimy czym się da!
Pamiętajcie liczy się dobra zabawa, uśmiech i Wasze zadowolenie. Cokolwiek zaproponujecie, aby było bardziej kolorowo, wesoło, ciekawie. Nasi opiekunowie, animatorzy postarają się wykorzystać!

 

RAMOWY PROGRAM POBYTU:

Dzień 1: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd do ośrodka, zakwaterowanie. Zapoznanie się z atrakcjami ośrodka, kolacja, nocleg.

Dzień 2 – 10: realizacja programu sportowo - rekreacyjnego + liczne wycieczki:

 • STREFA IMPREZOWA - SUMMER PARTY ! Dla chętnych możliwość wyjścia do dyskotek i klubów muzycznych 16+ (w tym dyskotek plenerowych),
 • uczestnictwo w otwartych imprezach – Mielno, nie bez powodu zwane „Polską Ibizą”, latem tętni życiem!
 • wycieczka do Kołobrzegu, zwiedzanie miasta z przewodnikiem,
 • wycieczka do ogrodów Hortulus w Dobrzycach, unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej z największym labiryntem grabowym na świecie!
 • rejs statkiem po morzu,
 • piesze wycieczki po okolicy,
 • wizyta w Parku Wodnym Koszalin,
 • zwiedzanie latarni morskiej w Gąskach, która ma ponad 50 m wysokości.

A ponadto… plażowanie, szkolenie z ratownikiem WOPR, kąpiele w morzu, wędrówki nadmorskie, gry zespołowe, dyskoteki.

Dzień 11: ostatni dzień kolonii / obozu. Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi; pożegnanie z morzem. Pobranie prowiantu na drogę. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót na miejsca zbiórek w godzinach wieczornych.

 

FAKULTATYWNIE: 

Spływ kajakowy – spływ 3 - 5 godzinny (rzeki Unieść lub Grabowa z Bagiennicą) z opieką instruktora i ratownika; wypożyczenie kajaka dwuosobowego, kamizelki ratunkowej, wiosła, transport kajaków. Cena: 130 zł/ os.

Chęć uczestnictwa w wycieczce należy zgłosić przy rezerwacji. Opłata zostanie doliczona do rezerwacji.

  

CENA OBEJMUJE: 

 • transport do/z ośrodka autokarem turystycznym z licencją, zezwoleniem i aktualnymi badaniami technicznymi,
 • zakwaterowanie - 10 noclegów,
 • wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
 • suchy prowiant na drogę powrotną,
 • opiekę wychowawców, ratownika, opiekę medyczną,
 • realizację programu: wycieczkę autokarową do Kołobrzegu, wycieczkę do ogrodów Hortulus w Dobrzycach, wizytę w Parku Wodnym Koszalin, zwiedzanie latarni morskiej w Gąskach; rejs statkiem oraz bogaty program sportowo - rekreacyjny,
 • obowiązkową składkę na TFG i TFP,
 • ubezpieczenie NNW Signal Iduna.

 

CENA NIE OBEJMUJE:
- świadczeń nie wymienionych w ofercie,
- opłaty za dojazdy antenowe,
- spływu kajakowego – cena 130 zł/ os.
- biletów wstępu do Klubu muzycznego oraz na dyskoteki.


 

INFOMACJE PRAKTYCZNE:
wskazane jest zabranie kremów z filtrem ochronnym, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, a także małego plecaka jako bagażu podręcznego podczas wycieczek, wymagane jest zabranie legitymacji szkolnej i obuwia domowego, kieszonkowe dzieci (na własne potrzeby) można zdeponować u wychowawcy po przyjeździe do ośrodka. Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe lub tymczasowo, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w ten lek, a sposób dawkowania prosimy przekazać pisemnie wychowawcy na miejscu zbiórki. Adres i numer telefonu do ośrodka  rozdawane będą przy autokarze w dniu wyjazdu. Podane dni są dniami wyjazdu i powrotu.

UWAGI:
Wycieczki fakultatywne są organizowane przy określonej liczbie chętnych na danym turnusie - min. 20 osób.