Obozy i kolonie

GRECJA, Leptokaria obóz młodzieżowy: 12 – 18 lat hotel ELLI *** z basenem

GRECJA, Leptokaria, obóz młodzieżowy: 12 – 18 lat, hotel ELLI*** z basenem

popularna, tętniąca życiem miejscowość, piaszczysta plaża

 

GRECJA jest kolebką europejskiej cywilizacji, to tutaj narodziła się demokracja. Z tej opromienionej słońcem ziemi wywodzili się sławny Platon, Arystoteles, Hipokrates, Pitagoras i wielu innych ojców nauki.
Grecja to kraj gdzie krajobrazy są urozmaicone o słone bagna, bujne lasy, jaskinie i naprawdę piękne plaże, których jest tutaj co najmniej kilkadziesiąt. Najwyższym szczytem jest Olimp 2917 m n.p.m., który wg mitologii greckiej był siedzibą bogów.

LEPTOKARIA to miasto jedno z najbardziej znanych miejscowości na Riwierze Olimpijskiej położone u podnóża góry Olimp z jedną z najładniejszych piaszczystych plaż w tej części Grecji, w odległości 90 km od Salonik. Dla miłego spędzenia czasu oferujemy, dyskoteki, kino, windsurfing, do wynajęcia motory, rowery wodne i banany na plaży. Miejscowość bardzo popularna wśród młodych ludzi z całego świata.

ZAKWATEROWANIE:

Hotel ELLI *** położony zaledwie 50 m od plaży. Pokoje 3, 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym lub studia 2 + 3, 3 + 3 (klimatyzacja płatna dodatkowo 5 €/ pokój/ dzień). Pokoje z balkonami. Część pokoi z widokiem na morze lub góry. Do dyspozycji uczestników: restauracja, kawiarnia, bar, BASEN, sprzęt sportowy, darmowe Wi-Fi dostępne w lobby.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie - kuchnia grecka (do lunchu i kolacji podawana jest woda, pozostałe napoje dodatkowo płatne). Turnus rozpoczyna się obiadokolacją w dniu przyjazdu, a kończy obiadem w dniu wyjazdu. Suchy prowiant na drogę powrotną.


RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1:
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Wieczorem dłuższy postój na ciepły posiłek (płatny we własnym zakresie ok. 5 €). Nocny przejazd w stronę Grecji.  

Dzień 2:
Przyjazd do Grecji. Złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu, odpoczynek nad basenem lub krótki spacer. Zakwaterowanie w pokojach od godziny 14.00. Czas na krótki odpoczynek po podróży, spotkanie organizacyjne z kadrą, przekazanie praktycznych informacji dotyczących pobytu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 - 10:
Program pobytu:
gry i zawody sportowe (siatkówka plażowa, beach soccer, piłka wodna), zabawy integracyjne i animacje, konkursy, dyskoteki i imprezy tematyczne, plażowanie i zwiedzanie okolicy; możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (płatne dodatkowo).

Dzień 11: 
Wykwaterowanie po śniadaniu, złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Czas wolny na ostatnie zakupy, pamiątkowe zdjęcia itp.; obiad. Zbiórka przed hotelem i pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Nocny przejazd przez Serbię.

Dzień 12:
Dalsza podróż przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

 

DODATKOWO PŁATNE:

OBOWIĄZKOWA kaucja zwrotna (opłata pobierana na miejscu w hotelu) w wysokości 20 €/ os. na poczet ewentualnych szkód wyrządzonych przez uczestnika obozu w obiekcie (kaucja zwracana jest w dniu wyjazdu po sprawdzeniu pokoi);

OBOWIĄZKOWA opłata klimatyczna i administracyjna - 25 €/ os. (opłata pobierana w trakcie przejazdu).

 

CENA OBEJMUJE: 
- przejazd komfortowym autokarem,
- 9 noclegów w Hotelu ELLI***,
- 3 posiłki dziennie - kuchnia grecka,
- suchy prowiant na drogę powrotną,
- opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,
- realizację programu obozu (kąpiele, rozgrywki sportowe, dyskoteki, spacery i wycieczki po okolicy),
- opiekę pilota i rezydenta,
- grecką opiekę medyczną,
- obowiązkową składkę na TFG – 10 zł/ os.,
- obowiązkową składkę na TFP – 10 zł/ os. (składka bezzwrotna),
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20 000 €, NNW 7 000 zł, bagaż 800 zł).

CENA NIE OBEJMUJE:
- obowiązkowej opłaty klimatycznej i administracyjnej - 25 €/ os.,
- obowiązkowej kaucji zwrotnej w wysokości 20 €/ os.,
- opłaty za korzystanie z klimatyzacji - 5 €/ pokój/ dzień,
- wycieczek fakultatywnych,
- biletów wstępu do dyskotek (ok. 8 – 10 €/ os./ wstęp),
- świadczeń nie wymienionych w ofercie,
- dopłat do połączeń antenowych (rozkład jazdy wg tabelki).

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

  • METEORY - tajemniczy świat imperium bizantyjskiego oraz zachwycające widoki klasztorów „zawieszonych na niebie”. Odwiedzając dwa wybrane klasztory (wstęp ok. 3 €/ jeden klasztor) będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską. Cena ok. 40 €.
  • SALONIKI - stolica Macedonii, centrum kulturalne Bizancjum. To współczesna metropolia miejska, przeplatana śladami historii, zabytkami z okresu rzymskiego: Łuk Galeriusza, Rotunda, teatr oraz zabytki sakralne: kościoły bizantyjskie, z których najważniejsze to: Agia Sophia, Demetriusz. Cena ok. 30 €.
  • ATENY – wyjazd do serca Grecji bijącego od 3 000 lat, do pierwszego miasta-państwa świata, skąd swoje początki wzięła demokracja. Program zwiedzania zaczyna się od portu w Pireusie, następnie przejazd do centrum Aten; Akropol – perłę architektury światowej (wstęp na Akropol jest dodatkowo płatny). Spacer przez urocze uliczki Plaki do Placu Syntagma, by podziwiać zmianę warty gwardzistów Evzonów, w planie wycieczki znajdują się najważniejsze obiekty takie jak: port Pireus, stadion Kalimarmaro, słupy świątyni Zeusa, łuk Hadriana, Akropol. W drodze powrotnej krótki postój w Termopilach. Cena ok. 50 €.
  • WYSPA SKIATHOS - rejs statkiem na wyspę Skiathos. Przejazd do jednego z portów Tessalii; zaokrętowanie na statek wycieczkowy i rejs, podczas którego odbędzie się taniec kapitański. Po dotarciu na wyspę Skiathos proponujemy krótki spacer na przylądek Bourtsi z widokiem na wieżę zegarową. Na wyspie czas wolny następnie rejs na plażę Kukunaries zwaną „złotą plażą” - plażowanie i kąpiele morskie. Cena ok. 50 €.
  • REJS PIRACKI. Cena ok. 30 €.
  • OLIMP. Cena ok. 30 €.

 

Uwagi:                       
Należy zabrać paszport lub dowód osobisty, nakrycie głowy, krem do opalania z filtrem UV, krem/maść na oparzenia słoneczne, ręczniki do opalania na  plażę. Sugerowane kieszonkowe ok.150 € (bez wycieczek fakultatywnych).