Obozy i kolonie

kolonia i obóz w Rowach, o.w. ORCHIDEA 8 - 12 i 13 - 17 lat

kolonia i obóz w Rowach, o. w. ORCHIDEA - wiek 8-12 lat / 13-17 lat

                              

ROWY - miejscowość położona na Wybrzeżu Słowińskim u ujścia rzeki Łupawy do Bałtyku, na mierzei oddzielającej od morza jezioro Gardno. Okolica posiada doskonały mikroklimat. Atrakcją miejscowości są piaszczyste wydmy, piękne lasy iglaste; czyste, nieskażone powietrze oraz szeroka, słoneczna plaża.

ZAKWATEROWANIE:
Ośrodek Wczasowy ORCHIDEA
- ładny obiekt położony w centrum Rowów, z dużym terenem wokół ośrodka. Na terenie obiektu czynna jest kawiarnia z barem oferującym przystępne ceny dla swoich gości. Ośrodek znajduje się ok. 200 m od morza i pięknej, szerokiej, piaszczystej plaży.
Ośrodek posiada własną stołówkę w której przygotowuje smaczne domowe posiłki.
W obiekcie dostępne jest bezpłatne Wi-Fi.

POKOJE:
pokoje 2, 3, 4 i 5 osobowe. Większość pokoi z balkonami. W każdym pokoju jest czajnik, podstawowe naczynia, telewizor oraz mini-lodówka.

WYŻYWIENIE:
3 posiłki dziennie + podwieczorek + napoje. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Pomiędzy posiłkami dostępna herbata i woda.
Podczas pobytu 2 kolacje w formie grilla; 1 obiad „wojskowy” w lesie.
Turnus rozpoczyna się kolacją w dniu przyjazdu, a kończy śniadaniem w ostatnim dniu.
Suchy prowiant na drogę powrotną.

 

RAMOWY PROGRAM POBYTU:


Dzień 1:
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd do ośrodka, zakwaterowanie. Zapoznanie się z atrakcjami ośrodka; kolacja, nocleg.

Dzień 2 – 10/11:
Realizacja programu sportowo – rekreacyjnego:

  • wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Ustki połączona z rejsem statkiem
  • wycieczka autokarowa do Doliny Charlotty: ZOO, motylarnia + pokaz w fokarium

Ponadto w ramach pobytu przewidziany  jest:

Dzień Integracji - aby czas na koloniach upłynął w fantastycznej i przemiłej atmosferze musimy się poznać. Pomogą nam w tym gry i zabawy integracyjne. Nauczymy się współdziałać w zespole jakim jest grupa kolonijna.

Dzień Plażowego Architekta - po integracji i zapoznaniu się z okolicą rozpoczniemy plażowy konkurs na najpiękniejszą budowlę. Zobaczymy kto z Was ma w sobie "żyłkę" budowniczego.

Dzień Sportu - rozgrywki sportowe, gry terenowe, turnieje z nagrodami. Spacer na orientację i obiad wojskowy podany w lesie (kuchnia polowa).

Dzień Pirata - całodzienna wyprawa na jedyne i niepowtarzalne Ruchome Wydmy znajdujące się w Słowińskim Parku Narodowym.

Dzień Plażowej Olimpiady - zabawy i śmiechu nie zabraknie, gdyż dzień upłynie na sportowej rywalizacji. Sprawdzimy się w konkurencjach takich jak: wyścigi w workach, dwa ognie, ringo, skok bez tyczki, bieg z przeszkodami, czołganie po piasku itp. Odprężeniem po tak wyczerpującym dniu będą wesoła dyskoteka oraz radosne karaoke.

Dzień „MAM TALENT” - dzień z prezentacją Waszych talentów wokalnych, tanecznych, sportowych, matematycznych i innych, w których jesteście najlepsi. Nagrody gwarantowane!!!

Dzień „NA LUZIE” - wycieczka po okolicy, turniej sportowe. Rymowane podsumowanie turnusu. Plażowanie i opowiadanie dowcipnych historyjek związanych z kolonijnym życiem. Ostatnia szalona  dyskoteka.

Dzień 11/12:
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi; pożegnanie z morzem. Pobranie suchego prowiantu na drogę; wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Katowic w godzinach wieczornych.

 

CENA OBEJMUJE:

  • transport do/z ośrodka autokarem turystycznym z licencją, zezwoleniem i aktualnymi badaniami technicznymi,
  • zakwaterowanie - 10/11 noclegów,
  • wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek + napoje,
  • suchy prowiant na drogę powrotną,
  • opiekę wychowawców, ratownika, opiekę medyczną,
  • realizację programu,
  • obowiązkową składkę na TFG i TFP,
  • ubezpieczenie NNW na 5 000 zł.

 

INFOMACJE PRAKTYCZNE:

wskazane jest zabranie kremów z filtrem ochronnym, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, a także małego plecaka jako bagażu podręcznego podczas wycieczek, wymagane jest zabranie legitymacji szkolnej i obuwia domowego, kieszonkowe dzieci (na własne potrzeby) można zdeponować u wychowawcy po przyjeździe do ośrodka. Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe lub tymczasowo, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w ten lek, a sposób dawkowania prosimy przekazać pisemnie wychowawcy na miejscu zbiórki. Adres i numer telefonu do ośrodka  rozdawane będą przy autokarze w dniu wyjazdu. Podane dni są dniami wyjazdu i powrotu.