Obozy i kolonie

obóz w HISZPANII - Costa Brava + zwiedzanie Paryża (12-18 lat)

HISZPANIA - jeden z najatrakcyjniejszych krajów europejskich, podróż do Hiszpanii to spotkanie ze słońcem, dobrą kuchnią, gościnnością, to odpoczynek wśród olśniewającej, pełnej kontrastów przyrody.
COSTA BRAVA - najbardziej znany rejon śródziemnomorskiego wybrzeża. Piaszczyste plaże, dzikie i skaliste zatoczki, bujna roślinność oraz zespół nowoczesnych hoteli i centrów rozrywkowych, to wymarzone miejsce wypoczynku dla młodych, ciekawych życia ludzi.

LLORET DE MAR to jedna z najbardziej znanych miejscowości na Costa Brava. To słynna hiszpańska riwiera, gdzie króluje słońce i dobry humor. Lloret de Mar posiada ładną piaszczystą plażę wzdłuż której ciągnie się wysadzana palmami aleja. Miejscowe kafejki, bary, sklepiki, a przede wszystkim nowoczesne dyskoteki stwarzają niepowtarzalną atmosferę skłaniającą do wypoczynku i zabawy całą młodzież Europy.

 

ZAKWATEROWANIE:
Hotel CLIPPER ** to obiekt w centrum miejscowości Lloret de Mar, w bliskiej odległości do głównego deptaka, ulicy dyskotekowej i zaledwie 10 minut spacerem od plaży (450 m). To popularny hotel młodzieżowy, który oferuje swobodną atmosferę. Pokoje urządzone bardzo prosto; wyposażone w łazienkę, balkon oraz sejf (za dodatkową opłatą – ok. 20 €/ tydzień). Na terenie obiektu znajduje się odkryty basen z tarasem oraz brodzikiem, a przy basenie jest bar przekąskowy. W obiekcie jest duża, hotelowa restauracja, która oferuje hiszpańską kuchnie i międzynarodową.

WYŻYWIENIE:
W trakcie pobytu w Hiszpanii 3 posiłki dziennie: śniadania, obiady, kolacja w formie bufetu szwedzkiego. Do posiłków woda podawana gratis. Pobyt w Hiszpanii rozpoczyna się obiadem, a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu z Lloret de Mar.
Suchy prowiant na drogę powrotną.

W trakcie zwiedzania Paryża wyżywienie wg opisu.

Możliwość dokupienia kolacji w 2 dniu programu – ok. 12 €/ os.

 

DODATKOWO PŁATNE (opłaty pobierane w trakcie przejazdu):

OBOWIĄZKOWA kaucja zwrotna w wysokości 20 €/ os. na poczet ewentualnych szkód wyrządzonych przez uczestnika obozu w obiekcie (kaucja zwracana jest w dniu wyjazdu po sprawdzeniu pokoi);

OBOWIĄZKOWA opłata klimatyczna i administracyjna; za bilety na metro oraz zwiedzanie w Paryżu - 50 €/ os.

 

PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1:           Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy, Francję.

 

Dzień 2:           Przyjazd do Paryża w godzinach rannych; zwiedzanie centrum historycznego Paryża, La Cité – najstarsza część i kolebka Paryża z katedrą Notre Dame i Sainte Chapelle, dzielnica łacińska - Ogrody i Pałac Luksemburski, Panteon. Sorbona, spacer przez ogrody Tuilieres do Luwru. Przejazd do hotelu, nocleg.

OPCJONALNIE przejazd do EuroDisneylandu – całodzienna zabawa w najsłynniejszym parku rozrywki (bilet płatny dodatkowo – 375 zł/ os. Chęć wstępu do EuroDisneylandu należy zgłosić przy rezerwacji. Opłata zostanie doliczona do rezrewacji.). Dostępność biletów jest ograniczona. Nie ma możliwości dokupienia biletu na miejscu. Pozostałe opłaty za dodatkowe atrakcje (dyskoteki, wycieczki fakultatywne, dodatkowy posiłek) płatne na miejscu.

Dzień 3:           Śniadanie kontynentalne. Przejazd pod Łuk Triumfalny możliwość wejścia na Łuk (panorama Paryża) i spacer po Champs Elysees reprezentacyjnej paryskiej alei, Pałac Invalidów z grobem Napoleona, Plac Trocadero, Wieża Eiffela; dla chętnych rejs po Sekwanie (płatny dodatkowo ok. 18 €/ os.. Przejazd do La Défense – najnowocześniejszej dzielnicy Paryża z Grande Arche - Łuk Defense. Obiadokolacja. Nocny przejazd do Hiszpanii przez Francję.

Dzień 4:           Przyjazd do Hiszpanii, przejazd do hotelu w godzinach południowych. Zakwaterowanie, obiad, czas wolny, kolacja, nocleg.

Dzień 5-10:      Wypoczynek, plażowanie, gry i zabawy, konkursy sportowe, dyskoteki, imprezy tematyczne; możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych. 

Dzień  11:        Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi, odbiór suchego prowiantu na drogę powrotną. Wyjazd z Hiszpanii w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd przez Francję, Niemcy.

Dzień 12:         Przyjazd na miejsce zbiórki do Katowic w godzinach wieczornych.

 

 

CENA OBEJMUJE:      
- przejazd komfortowym autokarem (WC, video, cafe bar, klimatyzacja) pod opieką pilota,
- 1 nocleg w hotelu w okolicach Paryża z obiadokolacją i śniadaniem kontynentalnym,
- zwiedzanie Paryża,
- 7 noclegów w hotelu CLIPPER** w Lloret de Mar,
- wyżywienie 3 x dziennie w trakcie pobytu w Hiszpanii (śniadanie, obiad, kolacja) - bufet szwedzki,
- wodę do posiłków (w trakcie pobytu w Hiszpanii),
- suchy prowiant na drogę powrotną,
- opiekę rezydenta, hiszpańską opiekę medyczną, opiekę ratownika na plaży miejskiej,
- opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,
- realizację programu obozu: kąpiele w morzu, rozgrywki sportowe, dyskoteki, zajęcia rekreacyjne, możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych,
- ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10 000 €, NW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN).

CENA NIE OBEJMUJE:
- obowiązkowej składki na TFG – 10 zł/ os.,
- obowiązkowej składki na TFP – 10 zł/ os. (składka bezzwrotna),
- obowiązkowej opłaty klimatycznej i administracyjnej; za bilety na metro oraz zwiedzanie w Paryżu - 50 €/ os.,
- obowiązkowej kaucji zwrotnej w wysokości 20 €/ os.,
- biletu wstępu do EuroDisneylandu – 375 zł/ os. (rezerwacja wstępu przy zakupie imprezy),
- ewentualnych biletów wstępu w trakcie zwiedzania Paryża,
- posiłków w trakcie pobytu w EuroDisneylandzie,
- dodatkowych napoi do obiadu, kolacji oraz posiłków w 2 dniu (wg programu),
- wycieczek fakultatywnych w trakcie pobytu w Hiszpanii,
- biletów wstępu do dyskotek (ok. 8 – 10 €/ os./ wstęp),
- dopłat do połączeń antenowych (rozkład jazdy wg tabelki).

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

BARCELONA – wycieczka do stolicy Katalonii. To niezwykłe miasto znacznie różni się od reszty kraju. Posiada własną, wyrafinowaną kulturę, co szczególnie widać w niespotykanej architekturze Antoniego Gaudiego. W programie wycieczki: najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, platformą widokową i obiektami olimpijskimi, perełki Antonio Gaudiego: Parc Guell, Casa Batllo, Casa Milla i wreszcie największa z nich - Katedra Sagrada Familia. Dla fanów piłki nożnej przygotowaliśmy wizytę w Camp Nou. Następnie udamy się na Plac Hiszpański gdzie o 21.30 rozpocznie się pokaz tańczących fontann. Fontanny Magica to podświetlane fontanny tworzące widowiskowy spektakl "światło i dźwięk". Cena ok. 50 €/ os. (bez biletów wstępu na stadion Camp Nou);

WATER WORLD – największy na Costa Brava park atrakcji wodnych: ślizgawki, baseny, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji dla amatorów wodnego szaleństwa. Cena ok. 35 €/ os.

TOSSA DE MAR – to jedna z obowiązkowych wycieczek, na którą nie można się wybrać bez stroju kąpielowego i aparatu. Rejs wzdłuż dzikiego, skalistego wybrzeża Costa Brava do miasteczka o pocztówkowej urodzie gwarantuje niezapomniane widoki i wrażenia. Tossa de Mar to pięknie położona dawna rybacka osada, która ze względu na zachowanie swego oryginalnego charakteru, uważana jest za perełkę Costa Brava. Cena ok. 26 €/ os.

PORT AVENTURA – to niezwykła atrakcja nie tylko dla młodzieży, ale również dla całych rodzin z dziećmi. To ogromne centrum rozrywki podzielona na krainy świata, wypełnione po brzegi karuzelami, rollercosterami i licznymi atrakcjami artystycznymi. Cena ok. 65 €/ os.

Podane ceny są cenami orientacyjnymi na podstawie kalkulacji z roku 2022.

 

STREFA IMPREZOWA
Chciałbyś sprawdzić, jak bawi się młodzież ze wszystkich krajów Europy? Chciałbyś uczestniczyć w wakacyjnym szaleństwie i przeżyć wakacyjną przygodę? Lloret de Mar jest miejscem dla Ciebie, a obóz w Hiszpanii to strzał w dziesiątkę.

TROPIC'S - dyskoteka może pomieścić nawet 2000 osób. Znajdziecie w niej 2 sale taneczne każda z inną muzyką, 5 barów, laser show, scena i piana party przy muzyce DJ Antoine, Afrojack! Jeśli nie byliście w tym miejscu tzn. że w ogóle nie byliście w Lloret!

ST'TROP DISCO - to 3 piętrowy klub umiejscowiony w samym sercu Lloret de Mar o powierzchni prawie 1500 m2! PRIVE DE MAGIC - niezwykle popularny klub z 3 oddzielonymi od siebie salami, co sprawia, że możecie bawić się przy tym gatunku muzyki, który najbardziej Wam odpowiada.

COLOSSOS - dyskoteka z 3 salami tanecznymi, pokazami laserów i słynnymi imprezami w pianie. To tam zobaczysz sztuczne ognie, a to wszystko przy muzyce słynnych DJ-ów m. in. Tiesto, czy Rogera Sanchez-a.

Wstęp na dyskoteki dozwolony od skończonego 16 roku życia.

 

Uwagi:                        
Należy zabrać paszport lub dowód osobisty, nakrycie głowy, krem do opalania z filtrem UV, krem/maść na oparzenia słoneczne, ręczniki do opalania na  plażę. Sugerowane kieszonkowe ok. 150 € (bez wycieczek fakultatywnych). Wstęp na dyskoteki dozwolony od skończonego 16 roku życia na podstawie dokumentu tożsamości.