Obozy i kolonie

kolonia i obóz w Dąbkach, o.w. CARBO wiek 8 - 12 i 13 - 17 lat

Dąbki, o.w. CARBO - kolonie i obóz, wiek 8 – 12 i 13 – 17 lat

 

DĄBKI to wieś uzdrowiskowa położona w województwie zachodniopomorskim. Leży na Wybrzeżu Słowińskim, nad Morzem Bałtyckim i nad jeziorem Bukowo. Dąbki są właściwym wyborem dla każdego, kto chce zaznać spokoju i męczy go popularność, przyczyniająca się do tłumu wczasowiczów i zgiełku. Jezioro Bukowo, nad którym leży wieś, to raj dla wędkarzy – w jego wodach znaleźć można około 20 gatunków ryb. Dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi, w pobliżu jeziora Bukowo znajduje się Centrum Sportów Wodnych, które w swojej ofercie proponuje możliwość fizycznych rekreacji wodnych. Na jego terenie dostępne są również leżaki, place zabaw dla dzieci, punkty gastronomiczne oraz wypożyczalnia sprzętów wodnych.
Największą atrakcją Dąbek jest plaża – w trakcie sezonu pilnowana przez ratowników WOPR. Zlokalizowane są na niej atrakcje dla dzieci: trampoliny i zjeżdżalnie czynne podczas wakacji.
Oprócz czystych plaż, Dąbki posiadają szlaki turystyczne biegnące przez tereny zabudowane, jak i łąki, niedaleko plaży. Szlaki są podzielone na kilka podstawowych kolorów, między innymi na niebieski, zielony, czerwony oraz czarny.

 

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek Wypoczynkowy CARBO zlokalizowany bezpośrednio nad Jeziorem Bukowo, a zarazem jedyne 100 metrów od morza. Ośrodek położony jest niezwykle malowniczo, w sąsiedztwie lasu i jeziora, ale zarazem blisko centrum miejscowości. Walory przyrodnicze oraz wszechobecny spokój sprawiają, że jest to miejsce idealne na wczasy. Dąbki przypadną do gustu także miłośnikom sportów wodnych, które można uprawiać zarówno na Bałtyku jak i na Jeziorze Bukowo, a także wszystkim fanom turystyki pieszej i rowerowej.

WYŻYWIENIE:
3 posiłki dziennie + podwieczorek: śniadania i kolacje podawane są w formie szwedzkiego stołu, obiad i podwieczorek - serwowany do stolików.
Turnus rozpoczyna się od kolacji w pierwszym dniu, a kończy śniadaniem w ostatnim dniu. Suchy prowiant na drogę powrotną.

 

RAMOWY PROGRAM POBYTU:

Dzień 1: wyjazd według rozkładu jazdy. Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie. Zapoznanie z obiektem, kolacja i nocleg.

Dzień 2 - 10: realizacja aktywnego wypoczynku:

Zajęcia sportowo - rekreacyjne, gry i zabawy na terenie ośrodka: plażowanie i kąpiele morskie pod opieką ratownika, gry i zabawy na plaży, spacery brzegiem morza – podziwianie zachodów słońca, zbieranie muszelek. Pobyt uprzyjemnią wycieczki piesze, zajęcia rekreacyjne oraz turnieje sportowe, które oprócz zdolności ruchowych rozwijają pewność siebie i umiejętność pracy w grupie. Podczas pobytu dyskoteki i ognisko z pieczeniem kiełbasek.
W trakcie pobytu oprócz plażowania proponujemy program turystyczny:

  • rejs statkiem po morzu,
  • wycieczkę autokarową do Darłowa i Darłówka, przejazd ciuchcią kołową! Zapoznanie się z lokalnymi atrakcjami i miejscami godnymi obejrzenia. Na zakończenie wspaniała zabawa w Parku Wodnym JAN w Darłówku. Park Wodny JAN: 2 godziny zabawy w jedynym w Polsce aquaparku ze słoną bałtycką wodą. Do dyspozycji: basen sportowy, basen rekreacyjny, dzika rzeka, zjeżdżalnie wodne Turbo, ślizgawki oraz jacuzzi.

Dzień 11: śniadanie, odebranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.

 

 

CENA OBEJMUJE:
- transport do/z ośrodka autokarem turystycznym z licencją, zezwoleniem i aktualnymi badaniami technicznymi,
- zakwaterowanie - 10 noclegów,
- wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
- suchy prowiant na drogę powrotną,
- opiekę kadry pedagogicznej, ratownika na plaży, doraźną opiekę medyczną na telefon,
- realizację programu pobytu,
- wycieczki zawarte w programie,
- wejście do Parku Wodnego JAN w Darłówku,
- obowiązkową składkę na TFG i TFP,
- ubezpieczenie NNW na 5 000 zł.

 

INFOMACJE PRAKTYCZNE:

wskazane jest zabranie kremów z filtrem ochronnym, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, a także małego plecaka jako bagażu podręcznego podczas wycieczek, wymagane jest zabranie legitymacji szkolnej i obuwia domowego, kieszonkowe dzieci (na własne potrzeby) można zdeponować u wychowawcy po przyjeździe do ośrodka. Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe lub tymczasowo, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w ten lek, a sposób dawkowania prosimy przekazać pisemnie wychowawcy na miejscu zbiórki. Adres i numer telefonu do ośrodka  rozdawane będą przy autokarze w dniu wyjazdu. Podane dni są dniami wyjazdu i powrotu.