Obozy i kolonie

kolonia i obóz w Darłówku, o.w. DIUNA, wiek 7 - 12 i 13 - 17 lat

DARŁÓWKO „Diuna” Super obiekt z zapleczem sportowym ! kolonia i obóz, wiek 7 – 12 i 13 – 17 lat

 

DARŁÓWKO jest jedną z najważniejszych miejscowości turystycznych na polskim wybrzeżu. Piękna szeroka plaża, sieć tras pieszo-rowerowych, w tym dziesięciokilometrowa trasa widokowa pomiędzy Bałtykiem, a Jeziorem Kopań z pewnością zaspokoi wymagania aktywnych piechurów, rowerzystów czy miłośników jazdy konnej. W pobliskim Darłowie znajduje się Zamek Książąt Pomorskich oraz zabytkowe kamienice stanowiące unikatowy średniowieczny układ urbanistyczny.

Jedyny w Polsce rozsuwany most wraz z zabytkową latarnią morską skupia wokół siebie handlowo-usługową część Darłówka. Znajdziemy tu liczne atrakcje dla dzieci, restauracje, kawiarnie, sklepiki z pamiątkami i wesołe miasteczko. Przy nabrzeżu ciągnącego się za mostem kanału portowego cumują turystyczne statki, nawiązujące swym wystrojem do epoki Wikingów, rybackie kutry oraz przystanek tramwaju wodnego, którym można popłynąć w rejs do Darłowa.

ZAKWATEROWANIE:
Ośrodek Wypoczynkowy DIUNA
 położony jest na rozłożystym, ogrodzonym terenie pośród sosnowego lasu wydmowego, przy głównym trakcie spacerowym Darłówka. Pozwala to na nieograniczone korzystanie z plaży i atrakcji w centrum miasta, równocześnie umożliwiając uniknięcie śródmiejskiego zgiełku. DIUNA oddaje do dyspozycji gości 2 budynki hotelowe oraz dwa osobne budynki jadalni. Na otaczającym je terenie znajduje się kompleks boisk sportowych (boisko wielofunkcyjne do piłki nożnej, siatkówki, tenisa), atestowany plac zabaw i dwa kręgi ogniskowe. Namioty do zajęć grupowych.
Na terenie ośrodka znajduje się 8 sal o wszechstronnym zastosowaniu, których wyposażenie umożliwia organizację konferencji, zajęć dydaktycznych, zajęć sportowo-rozrywkowych, spektakli teatralnych, projekcji filmowych oraz dyskotek. Jedna z sal połączona jest z kawiarnią Srebrna Łyżeczka, oferującą aromatyczne kawy, domowe ciasta, deser.

WYŻYWIENIE
3 posiłki dziennie. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Turnus rozpoczyna się kolacją w dniu przyjazdu, a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu.
Suchy prowiant na drogę powrotną.

 

RAMOWY PROGRAM POBYTU:

Dzień 1: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd do ośrodka, zakwaterowanie. Zapoznanie się z atrakcjami ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 – 10: realizacja programu pobytu w Darłowie. Program jest dostosowany do wieku uczestników i nastawiony na aktywny wypoczynek. W programie:
- wycieczka do Kołobrzegu (zwiedzanie portu, starówki, impreza piracka, rejs statkiem),
- wycieczka tramwajem wodnym do Darłowa. Zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich oraz starówki. Zwiedzanie w postaci gry miejskiej,
- rejs statkiem po morzu,
- wizyta w Parku Wodnym Jan,
- animacje z wykorzystaniem infrastruktury ośrodka m.in.: gry zespołowe (siatkówka, koszykówka, piłka nożna, dwa ognie), turnieje tenisa stołowego, kometki, mini golfa, Spartakiada z medalami, Olimpiada na Wesoło z dyplomami, gry zespołowe, dyskoteki, ognisko z pieczeniem kiełbasek,
- plażowanie, szkolenie z ratownikiem WOPR, kąpiele w morzu, wędrówki nadmorskie,
- poławianie bursztynu.

Dzień 11: po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi; pożegnanie z morzem. Pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót na miejsca zbiórek w godzinach wieczornych.

 

 CENA OBEJMUJE:

  • transport do/z ośrodka autokarem turystycznym z licencją, zezwoleniem i aktualnymi badaniami technicznymi,
  • zakwaterowanie - 10 noclegów,
  • wyżywienie – 3 posiłki dziennie,
  • suchy prowiant na drogę powrotną,
  • opiekę wychowawców, ratownika, opiekę medyczną,
  • realizację programu: plażowanie, gry i konkursy sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, ognisko, wycieczki: wycieczka do Kołobrzegu, Darłowa, wejście do parku wodnego, rejs statkiem,
  • obowiązkową składkę na TFG i TFP,
  • ubezpieczenie NNW Signal Iduna.

 CENA NIE OBEJMUJE:

- świadczeń nie wymienionych w ofercie,
- opłaty za dojazdy antenowe.

 

INFOMACJE PRAKTYCZNE:

wskazane jest zabranie kremów z filtrem ochronnym, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, a także małego plecaka jako bagażu podręcznego podczas wycieczek, wymagane jest zabranie legitymacji szkolnej i obuwia domowego, kieszonkowe dzieci (na własne potrzeby) można zdeponować u wychowawcy po przyjeździe do ośrodka. Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe lub tymczasowo, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w ten lek, a sposób dawkowania prosimy przekazać pisemnie wychowawcy na miejscu zbiórki. Adres i numer telefonu do ośrodka  rozdawane będą przy autokarze w dniu wyjazdu. Podane dni są dniami wyjazdu i powrotu.