Obozy i kolonie

kolonia i obóz w Łebie, o.w. DIUNA, wiek 7 - 12 i 13 - 17 lat

ŁEBA o.w. Diuna. Super miejscowość ! kolonia i obóz, wiek 7 – 12 i 13 – 17 lat

 

ŁEBA to jedna z najładniejszych i najczęściej odwiedzanych miejscowości nad Bałtykiem. Położona na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego, który może poszczycić się szerokimi, piaszczystymi plażami, jeziorami w sąsiedztwie lasów oraz unikalnymi ruchomymi wydmami. Zaliczana do obszarów chronionych ze względu na swoje walory uzdrowiskowe i rekreacyjne. Dzięki panującemu tu mikroklimatowi wskazana do leczenia chorób górnych dróg oddechowych. W okolicy znajdują się dobrze oznakowane ścieżki rowerowe, dające możliwość atrakcyjnych wypraw.

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek Wypoczynkowy DIUNA w Łebie otoczony jest pięknymi sosnami, od plaży oddziela go tylko szeroki pas gęstego, wydmowego lasu. Od centrum miasta i portu dzieli go kilkuminutowy spacer wzdłuż głównego traktu spacerowego Łeby - ulicy Nadmorskiej. Za ośrodkiem przebiega ścieżka prowadząca do Jeziora Sarbsko, miejsca polecanego przez wędkarzy i windsurferów. Ośrodek położony 300 m od plaży.
Zakwaterowanie w pokojach 2 - 5 os. z łazienkami, TV i balkonami oraz w apartamentach 3 + 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji uczestników: 3 boiska - 2 boiska do piłki plażowej oraz siłownia zewnętrzna, 2 kręgi ogniskowe, plac zabaw, 3 sale dydaktyczne oraz świetlica zewnętrzna (namiot).

WYŻYWIENIE
3 posiłki dziennie + podwieczorek. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Turnus rozpoczyna się kolacją w dniu przyjazdu, a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu.
Suchy prowiant na drogę powrotną.

 

RAMOWY PROGRAM POBYTU:

Dzień 1: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd do ośrodka, zakwaterowanie. Zapoznanie się z atrakcjami ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 – 10: realizacja programu pobytu w Łebie. Program jest dostosowany do wieku uczestników i nastawiony na aktywny wypoczynek. W programie:
- wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie zobaczysz największą piaszczystą pustynię w Środkowej Europie - słynne Ruchome Wydmy, które wiatr przesypuje, co rok o kilka metrów.
- wycieczka do Łeba Parku - Parku Dinozaurów - dinozaury naturalnej wielkości, grota Neandertalczyków, galeria skamielin i minerałów, wioska indiańska, wyścigi pojazdami Flinstonów.
- całodniowa wycieczka do Trójmiasta - przejazd do Gdańska - zwiedzanie z przewodnikiem Starówki, Kościoła Mariackiego, Długiego Targu, PGE Areny (z zewnątrz). W programie zwiedzanie Gdyni i Sopotu.
- rejs statkiem po morzu.
- animacje z wykorzystaniem infrastruktury ośrodka m.in. gry zespołowe (siatkówka, koszykówka, piłka nożna, dwa ognie), Spartakiada z medalami, Olimpiada na Wesoło z dyplomami, dyskoteka.
- ognisko z pieczeniem kiełbasek.
- plażowanie, szkolenie z ratownikiem WOPR, kąpiele w morzu.
- wędrówki nadmorskie, poławianie bursztynu.

Dzień 11: po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi; pożegnanie z morzem. Pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót na miejsca zbiórek w godzinach wieczornych.

 

CENA OBEJMUJE:

  • transport do/z ośrodka autokarem turystycznym z licencją, zezwoleniem i aktualnymi badaniami technicznymi,
  • zakwaterowanie - 10 noclegów,
  • wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
  • suchy prowiant na drogę powrotną,
  • opiekę wychowawców, ratownika, opiekę medyczną,
  • realizację programu: wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego, zabawa w Łeba Park Dinozaurów, wycieczka do Trójmiasta, rejs statkiem oraz bogaty program sportowo - rekreacyjny,
  • obowiązkową składkę na TFG i TFP,
  • ubezpieczenie NNW Signal Iduna.

CENA NIE OBEJMUJE:
- świadczeń nie wymienionych w ofercie,
- opłaty za dojazdy antenowe.

 

INFOMACJE PRAKTYCZNE:

wskazane jest zabranie kremów z filtrem ochronnym, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, a także małego plecaka jako bagażu podręcznego podczas wycieczek, wymagane jest zabranie legitymacji szkolnej i obuwia domowego, kieszonkowe dzieci (na własne potrzeby) można zdeponować u wychowawcy po przyjeździe do ośrodka. Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe lub tymczasowo, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w ten lek, a sposób dawkowania prosimy przekazać pisemnie wychowawcy na miejscu zbiórki. Adres i numer telefonu do ośrodka  rozdawane będą przy autokarze w dniu wyjazdu. Podane dni są dniami wyjazdu i powrotu.