Obozy i kolonie

obóz młodzieżowy BUŁGARIA Słoneczny Brzeg: 12 – 18 lat hotel COLOSSEUM ****

SŁONECZNY BRZEG – nowoczesny bułgarski kurort odwiedzany przez turystów z całego świata. Położony wzdłuż pięknej piaszczystej plaży i niedaleko najstarszego bułgarskiego miasteczka - Nessebaru. Słoneczny Brzeg jest znany przede wszystkim z niezliczonej ilości dyskotek, barów, kasyn i hoteli. Długa promenada wzdłuż plaży niemal do rana tętni życiem, oferując turystom liczne atrakcje.

ZAKWATEROWANIE: hotel COLOSSEUM **** – położony jest w centrum Słonecznego Brzegu, zaledwie 50 metrów od plaży. W obiekcie znajdują się pokoje 3, 4 osobowe oraz apartamenty 5 osobowe. Wszystkie pokoje w hotelu Colosseum mają łazienkę z prysznicem i wyposażone są w minibar (płatny dodatkowo) oraz telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej. Każdy pokój posiada klimatyzację indywidualną GRATIS oraz balkon z widokiem na park lub morze. Na miejscu dostępny jest ODKRYTY BASEN z barem i leżakami. Na terenie kompleksu znajduje się także restauracja, tawerna, lobby bar, recepcja, kantor. Na terenie hotelu odbywają się animacje.

PLAŻA: szeroka piaszczysta w samym centrum kurortu ok. 50 m od hotelu z licznymi atrakcjami.

WYŻYWIENIE: 3 x dziennie – ALL INCLUSIVE LIGHT: śniadanie, obiad i kolacja (kuchnia bułgarska) w formie bufetu. Do posiłków podawana jest woda oraz inne napoje. Dodatkowo całodzienny dostęp do wody. Turnus rozpoczyna się kolacją w dniu przyjazdu, a kończy obiadem w dniu wyjazdu. Suchy prowiant na drogę powrotną.

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1:
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry i Rumunię. W trakcie przejazdu dłuższy postój na ciepły posiłek (płatny we własnym zakresie). Nocny przejazd do Bułgarii. 

Dzień 2:
Przyjazd do Słonecznego Brzegu. Złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Zakwaterowanie w pokojach od godziny 14.00. Spotkanie organizacyjne z kierownikiem, przekazanie praktycznych informacji dotyczących pobytu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 - 10:
Program pobytu: plażowanie, kąpiele w morzu i basenie, gry i zabawy na plaży, turnieje, zawody, zabawy ruchowe, zajęcia terenowe nad brzegiem morza, konkursy z nagrodami, dyskoteki, wycieczki po okolicy, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatne). Spacer do Nessebaru – najstarszego bułgarskiego miasta położonego na malowniczym, skalistym półwyspie.

Dzień 11: 
Wykwaterowanie po śniadaniu, złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Czas wolny na ostatnie zakupy, pamiątkowe zdjęcia itp.; obiad. Późnym popołudniem zbiórka przed hotelem i pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Nocny przejazd przez Bułgarię i Rumunię.

Dzień 12: 
Dalsza podróż przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. 

 

DODATKOWO PŁATNE: OBOWIĄZKOWA kaucja zwrotna w wysokości 20 € pobierana w dniu przyjazdu do hotelu na poczet ewentualnych szkód wyrządzonych przez uczestnika obozu w obiekcie (kaucja zwracana jest w dniu wyjazdu po sprawdzeniu pokoi); OBOWIĄZKOWA opłata klimatyczna i administracyjna - 20 €/ os. (opłata pobierana w trakcie przejazdu).

CENA OBEJMUJE: przejazd komfortowym autokarem, 9 noclegów w hotelu COLOSSEUM **** (pokoje 2 - 5 os. z klimatyzacją), pełne wyżywienie ALL INCLUSIVE LIGHT: 9 śniadań, 9 obiadów i 9 kolacji w formie szwedzkiego stołu; woda i soki do posiłków, suchy prowiant na drogę powrotną, całodzienny dostęp do wody, realizację programu, spacer z przewodnikiem do Nessebaru, opiekę kadry pedagogicznej, pilota, rezydenta, ratownika, ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10 000 €, NNW 7 000 zł, bagaż 800 zł).

CENA NIE OBEJMUJE: obowiązkowej składki na TFG – 10 zł/ os., obowiązkowej składki na TFP – 10 zł/ os. (składka bezzwrotna), obowiązkowej kaucji zwrotnej w wysokości 20 €, obowiązkowej opłaty klimatycznej i administracyjnej - 25 €/ os., wycieczek fakultatywnych, biletów wstępu do dyskotek (ok. 5 – 10 €/ os./ wstęp – młodzież od lat 16), świadczeń nie wymienionych w ofercie, dopłat do połączeń antenowych (rozkład jazdy wg tabelki).

 

UWAGI:
dopłata obowiązkowa dla osób które ukończyły 18 lat – 150 zł.

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

BALCZYK – KALIAKRA - zwiedzanie miasteczka Balczyk oraz ogrodu botanicznego z bogatą kolekcję kaktusów oraz pałacu rumuńskiej królowej Marii na terenie ogrodu. Obiad w restauracji, przejazd do przylądku Kaliakra - to dwukilometrowy cypel, który tworzą niemal pionowe skały, sięgające 70 m. Na styku trzech żywiołów: morza, powietrza i ziemi powstało niepowtarzalne miejsce, obfitujące w jaskinie, podwodne skały czy skalne nisze. Kaliakra to także miejsce historyczne i jeden z ważniejszych w kraju rezerwatów przyrody. Cena ok. 39 €/ os.
SOZOPOL – ROPOTAMO. Nadmorska miejscowość – miasteczko Sozopol. Znane jest ze swojej starówki, krętych uliczek i typowych domów z epoki Odrodzenia Bułgarii. Zwiedzanie miasteczka Sozopol w formie spaceru. Obiad w restauracji. Po obiedzie spływ łodzią po rzece Ropotamo – to jeden z parków narodowych Bułgarii, gdzie pod szczególną ochroną znajdują się różne gatunki ptactwa wodnego i roślin wodnych. W drodze powrotnej jest przewidziany czas wolny w Burgas – drugim, co do wielkości mieście nadmorskim. Cena ok. 25 €/ os.
WARNA – DELFINARIUM - wycieczka do Warny, największego miasta na bułgarskim wybrzeżu - morskiej stolicy Bułgarii. Zwiedzanie klasztoru Aladża (opcjonalnie) – wydrążone w skałach wapiennych pieczary, połączone krętymi schodami robią niesamowite wrażenie. Głównym punktem programu jest przedstawienie w Delfinarium, w ogrodzie morskim w Warnie, które trwa około godziny. Są tam trzy przesympatyczne delfiny, bawiące publiczność. Przejazd do Warny, zwiedzanie w formie spaceru największych i znanych atrakcji miasta, między innymi słynnej katedry „Sweta Paraskiewa”. Czas wolny na zakupy i spacery. Powrót około godz. 17.00. Cena ok. 36 €/ os.

 

UWAGI:
Należy zabrać paszport lub dowód osobisty, nakrycie głowy, krem do opalania z filtrem UV, krem/maść na oparzenia słoneczne, ręczniki do opalania na  plażę. Sugerowane kieszonkowe ok.100 € (bez wycieczek fakultatywnych).