Obozy i kolonie

GRECJA, Leptokaria obóz młodzieżowy: 12 – 18 lat hotel GALAXY*** z basenem

LEPTOKARIA to miasto jedno z najbardziej znanych miejscowości na Riwierze Olimpijskiej położone u podnóża góry Olimp z jedną z najładniejszych piaszczystych plaż w tej części Grecji, w odległości 90 km od Salonik. Dla miłego spędzenia czasu oferujemy, dyskoteki, kino, windsurfing, do wynajęcia motory, rowery wodne i banany na plaży. Miejscowość bardzo popularna wśród młodych ludzi z całego świata.

ZAKWATEROWANIE: hotel GALAXY *** położony w odległości 100 metrów od piaszczystej plaży. Zakwaterowanie w pokojach 3, 4, 5 osobowych z łazienkami, TV, klimatyzacją (płatna dodatkowo 5 €/ pokój/ dzień) i balkonami z widokiem na morze lub górę Olimp. W obiekcie znajduje się restauracja, kawiarnia, bar, pizzeria, Internet Wi-Fi (przy recepcji). Dodatkową atrakcją jest BASEN ODKRYTY znajdujący się na terenie hotelu.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie - kuchnia grecka (do lunchu i kolacji podawana jest woda, pozostałe napoje dodatkowo płatne). Turnus rozpoczyna się kolacją w dniu przyjazdu, a kończy obiadem w dniu wyjazdu. Suchy prowiant na drogę powrotną.

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY: 

Dzień 1: Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Wieczorem dłuższy postój na ciepły posiłek (płatny we własnym zakresie ok. 5 €). Nocny przejazd w stronę Grecji.  

Dzień 2: Przyjazd do Grecji. Złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Zakwaterowanie w pokojach od godziny 14.00. Czas na krótki odpoczynek po podróży, spotkanie organizacyjne z kadrą, przekazanie praktycznych informacji dotyczących pobytu. Kolacja, nocleg.

Dzień 3 - 10:Program pobytu: gry i zawody sportowe (siatkówka plażowa, beach soccer, piłka wodna), zabawy integracyjne i animacje, konkursy, dyskoteki i imprezy tematyczne, plażowanie i zwiedzanie okolicy; możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (płatne dodatkowo).

Dzień 11: Wykwaterowanie po śniadaniu, złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Czas wolny na ostatnie zakupy, pamiątkowe zdjęcia itp.; obiad. Późnym popołudniem zbiórka przed hotelem i pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Nocny przejazd przez Serbię.

Dzień 12: Dalsza podróż przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. 

 

DODATKOWO PŁATNE:
OBOWIĄZKOWA kaucja zwrotna (opłata pobierana na miejscu w hotelu) w wysokości 20 €/ os. na poczet ewentualnych szkód wyrządzonych przez uczestnika obozu w obiekcie (kaucja zwracana jest w dniu wyjazdu po sprawdzeniu pokoi);
OBOWIĄZKOWA opłata klimatyczna i administracyjna - 25 €/ os. (opłata pobierana w trakcie przejazdu).

CENA OBEJMUJE: przejazd komfortowym autokarem, 9 noclegów w Hotelu GALAXY – pokoje 3, 4, 5 osobowe, 3 posiłki dziennie - kuchnia grecka, suchy prowiant na drogę powrotną, opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, realizację programu obozu (kąpiele, rozgrywki sportowe, dyskoteki, spacery i wycieczki po okolicy), opiekę pilota i rezydenta, grecką opiekę medyczną, ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10 000 €, NNW 7 000 zł, bagaż 800 zł).

CENA NIE OBEJMUJE: obowiązkowej składki na TFG – 10 zł/ os., obowiązkowej składki na TFP – 10 zł/ os. (składka bezzwrotna), obowiązkowej opłaty klimatycznej i administracyjnej - 25 €/ os., obowiązkowej kaucji zwrotnej w wysokości 20 €/ os., opłaty za korzystanie z klimatyzacji - 5 €/ pokój/ dzień, wycieczek fakultatywnych, biletów wstępu do dyskotek (ok. 8 – 10 €/ os./ wstęp), świadczeń nie wymienionych w ofercie, dopłat do połączeń antenowych (rozkład jazdy wg tabelki).

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

METEORY - tajemniczy świat imperium bizantyjskiego oraz zachwycające widoki klasztorów „zawieszonych na niebie”. Odwiedzając dwa wybrane klasztory (wstęp 3 €/ jeden klasztor) będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską. Cena ok. 30 €.

SALONIKI - stolica Macedonii, centrum kulturalne Bizancjum. To współczesna metropolia miejska, przeplatana śladami historii, zabytkami z okresu rzymskiego: Łuk Galeriusza, Rotunda, teatr oraz zabytki sakralne: kościoły bizantyjskie, z których najważniejsze to: Agia Sophia, Demetriusz. Cena ok. 25 €.

ATENY – wyjazd do serca Grecji bijącego od 3 000 lat, do pierwszego miasta-państwa świata, skąd swoje początki wzięła demokracja. Program zwiedzania zaczyna się od portu w Pireusie, następnie przejazd do centrum Aten; Akropol – perłę architektury światowej (wstęp na Akropol jest dodatkowo płatny). Spacer przez urocze uliczki Plaki do Placu Syntagma, by podziwiać zmianę warty gwardzistów Evzonów, w planie wycieczki znajdują się najważniejsze obiekty takie jak: port Pireus, stadion Kalimarmaro, słupy świątyni Zeusa, łuk Hadriana, Akropol. W drodze powrotnej krótki postój w Termopilach. Cena ok. 45 €.

WYSPA SKIATHOS - rejs statkiem na wyspę Skiathos podczas którego odbędzie się taniec kapitański. Po dotarciu na wyspę Skiathos proponujemy krótki spacer na przylądek Bourtsi z widokiem na wieżę zegarową. Na wyspie czas wolny następnie rejs na plażę Kukunaries zwaną „złotą plażą” - plażowanie i kąpiele morskie. Cena ok. 40 €.

REJS PIRACKI. Cena ok. 30 €.

OLIMP. Cena ok. 25 €.

 

UWAGI:

Należy zabrać paszport lub dowód osobisty, nakrycie głowy, krem do opalania z filtrem UV, krem/maść na oparzenia słoneczne, ręczniki do opalania na plażę. Sugerowane kieszonkowe ok.100 € (bez wycieczek fakultatywnych).