Obozy i kolonie

obóz młodzieżowy CHORWACJA DRVENIK villa GOJUN z basenem

DRVENIK to znaczy Dalmacja, czyli gorrrący wypoczynek, niekończące się plaże, klimat południa i tysiące okazji spędzania wolnego czasu w kawiarenkach, pubach i restauracjach! Riwiera Makarska, na której leży Drvenik, to modny europejski region z krystalicznie czystym morzem, zagajnikami figowymi, migdałowymi i piniowymi. Uroku dodają jej majestatyczne góry Biokovo, opadające wprost do lazurowego morza.

ZAKWATEROWANIE: VILLA GOJUN znajduje się ok. 450 m od żwirowej plaży (białe krzemienie).
Obiekt posiada funkcjonalnie urządzone pokoje 2, 3, 4 osobowe wyposażone w łazienkę z wc i klimatyzację (GRATIS). W pokojach 4 osobowych znajduje się łóżko piętrowe. Większość pokoi posiada balkony i widok w kierunku morza. Do dyspozycji gości: BASEN ODKRYTY, boisko wielofunkcyjne, internet wifi, jadalnia, taras restauracyjny, taras słoneczny przy basenie.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie: śniadanie kontynentalne wzmocnione, dwudaniowy obiad (zupa, drugie danie z sałatką, deser), kolacja z deserem; woda do posiłków. Turnus rozpoczyna się obiadem w dniu przyjazdu, a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu. Suchy prowiant na drogę powrotną.

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1: Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię.

Dzień 2: Przyjazd do Chorwacji, przyjazd do hotelu w godzinach południowych, złożenie bagaży, obiad. Przywitanie z morzem. Zakwaterowanie od godz. 14.00, aklimatyzacja; kolacja, nocleg. 

Dzień 3-9: Realizacja programu obozu: program „Wodna Przygoda” (dla chętnych), gry zespołowe, wycieczki piesze po okolicy, dyskoteki, korzystanie z basenu, zabawy integracyjne, animacje; możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatne).

Dzień 10: Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi. Odebranie suchego prowiantu na drogę powrotną. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd tranzytowy przez Słowenię, Austrię, Czechy / Słowację. Podczas postojów posiłki płatne we własnym zakresie.

Dzień 11: Przyjazd na miejsce zbiórki do Katowic w godzinach południowych.

  

DODATKOWO PŁATNE: OBOWIĄZKOWA kaucja zwrotna w wysokości 15 € pobierana w autokarze na poczet ewentualnych szkód wyrządzonych przez uczestnika obozu w obiekcie (kaucja zwracana jest w dniu wyjazdu po sprawdzeniu pokoi); OBOWIĄZKOWA opłata klimatyczna i administracyjna - 25 €/ os. (opłata pobierana w trakcie przejazdu).

 

Program obozu „WODNA PRZYGODA”:

Rozgrzewka na sucho - rozgrzewka może mieć różny charakter, a także składać się z różnych zestawów ćwiczeń. Instruktorzy przed każdym wejściem do wody prowadzić będą przyjemne ćwiczenia dostosowane do wieku i możliwości uczestników.
Style pływackie i zawody pływackie – nauka i doskonalenie pływania różnymi stylami (w zależności od poziomu zaawansowania): grzbietowy, kraul, klasyczny i motylkowy. W programie również zawody pływackie i nagrody dla najlepszych!

Gry i zabawy w wodzie - oprócz treningu pływania nie zabraknie też dobrej zabawy: piłka wodna, water polo, zdobywanie tratwy, aquaaerobic i inne gry wodne – to wszystko, co pomoże nam w doskonaleniu zdolności motorycznych przy okazji dobrej zabawy.

Nauka nurkowania swobodnego - snorkelingu - podstawy teorii nurkowania, nauka nurkowania w sprzęcie ABC (maska, fajka, płetwy), wydmuchiwanie maski oraz nauka zakładania sprzętu pod wodą, podwodny tor przeszkód, komunikowanie się pod wodą.,

Elementy ratownictwa wodnego - sposoby utrzymywania się na powierzchni wody i pozycje w przypadku kurczy mięśni. Podstawy i sposoby holowania w wodzie, Wykonywanie skoków ratunkowych i innych sposobów bezpiecznego wejścia do wody, Pierwsza pomoc niezbędna w ratownictwie wodnym. Symulowane akcje ratunkowe z wykorzystaniem podręcznego sprzętu.
Zajęcia kondycyjne - pływanie, jak każda dyscyplina sportu, wymaga odpowiedniego przygotowania kondycyjnego, dlatego uczestnicy poznają zasady poprawnej rozgrzewki, treningu wydolnościowego, stretchingu (ćwiczeń rozciągających) oraz podstawy stosowania odnowy biologicznej. Dla chętnych również zajęcia z crossfitu i stretchingu.

UWAGA! Warto zabrać własne: maskę, fajkę i płetwy!

 

CENA OBEJMUJE: przejazd komfortowym autokarem, 8 noclegów w villi GOJUN w pokojach 2 - 4 osobowych z łazienkami i klimatyzacją GRATIS, 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja), suchy prowiant na drogę powrotną, realizację programu „Wodna Przygoda”, realizację programu: gry zespołowe, wycieczki piesze po okolicy, dyskoteki, korzystanie z basenu, animacje, wycieczki fakultatywne, opiekę wychowawców, pilota, rezydenta, ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10 000 €, NNW 7 000 zł, bagaż 800 zł).

CENA NIE OBEJMUJE: obowiązkowej składki na TFG – 10 zł/ os., obowiązkowej składki na TFG – 10 zł/ os., obowiązkowej składki na TFP – 10 zł/ os. (składka bezzwrotna), obowiązkowej kaucji zwrotnej w wysokości 15 €, obowiązkowej opłaty klimatycznej i administracyjnej – 25 €/ os., wycieczek fakultatywnych, biletów wstępu do dyskotek (ok. 8 – 10 €/ os./ wstęp), dopłat do połączeń antenowych (rozkład jazdy wg tabelki).

  

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

DUBROWNIK – miasto białych marmurów, czyli sławna „Perła Adriatyku”, jest jednym z najpiękniejszych miast w Chorwacji. To jedna z najlepiej zachowanych twierdz kupieckich średniowiecza. Dubrownik do dnia dzisiejszego jest skansenem architektury, który został wpisany na listę zabytków UNESCO. Cena ok. 40 €.

SPLIT + OMIŚ – w Splicie, wpisanym na listę UNESCO, zobaczycie m.in. Pałac Dioklecjana, Świątynie Jowisza, Katedrę św. Dujmy. Omiś to dawne gniazdo pirackie, pełne uroku, przepięknie położone w ujściu rzeki Cetiny. Cena ok. 30 €.

RAFTING NA RZECE CETINA – niezapomniana przygoda na jednej z najpiękniejszych rzek Chorwacji! Rafting podniesie Ci adrenalinę odpowiednio wysoko, a potem opowieściom nie będzie końca. Spływ nie wymaga wcześniejszego przygotowania, uczestnicy mają kaski, kapoki. Nad bezpieczeństwem czuwa doświadczony skiper. Z własnego wyposażenia potrzebne są buty do wody. Cena ok. 30 €.

REJS PROMEM NA WYSPĘ KORCULA – wyspa podróżnika Marco Polo przyciąga wszystkich, których interesuje przyroda, piękne plaże i niesamowite widoki! Na wyspie zwiedzicie miasto Korcula, nazywanym kiedyś „murowanym miastem”. Cena ok. 25 €.


Podane ceny są cenami orientacyjnymi, wycieczki organizowane są przy min. 20 uczestnikach.

 

UWAGI:                       

Należy zabrać paszport lub dowód osobisty, nakrycie głowy, krem do opalania z filtrem UV, krem/maść na oparzenia słoneczne, ręczniki do opalania na  plażę. Warto zabrać własną maskę, fajkę i płetwy. Sugerowane kieszonkowe ok.100 € (bez wycieczek fakultatywnych).