Obozy i kolonie

kolonia w Karpaczu "STOKROTKA" 9 - 16 lat

KARPACZ - kurort wczasowo – turystyczny położony w widłach Łomnicy i Łomniczki, u stóp wschodniej części masywu Karkonoszy znany z rozwoju leczniczej sztuki zielarskiej. Z Karpacza biorą początek liczne szlaki turystyczne w Karkonosze. Do najbardziej znanych atrakcji turystycznych Karpacza należy Świątynia Wang – norweski kościółek z XII wieku. Dziś Karpacz to jeden z najlepszych ośrodków wczasowo-turystycznych w Karkonoszach. Oferuje doskonałe warunki turystyczne z dobrze rozwiniętą bazą: wyciąg krzesełkowy na Kopę, liczne trasy rowerowe i szlaki turystyczne.

ZAKWATEROWANIE:
Ośrodek wczasowy “STOKROTKA” posiada 112 miejsc noclegowych w czterech budynkach: Stokrotka, Rusałka, Kaprys, Jodełka w których znajdują się pokoje 2, 3, 4 os. oraz pokoje typu studio. W głównym budynku „Stokrotka” znajduje się recepcja z barem, 2 jadalnie obok siebie, sauna, kącik zabaw dla dzieci, stół do tenisa stołowego. Na terenie ośrodka znajduje się miejsce na ognisko, grill. Boisko do siatkówki, koszykówki. W odległości 100 metrów od obiektu do dyspozycji grupy boiska „Orlik”.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja. Świadczenie zaczyna się obiadem w dniu przyjazdu, a kończy w ostatnim dniu śniadaniem. Suchy prowiant na drogę powrotną.

RAMOWY PROGRAM POBYTU:

Dzień 1: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy kierunku Karpacza. Przyjazd do ośrodka w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie, obiad. Zapoznanie się z terenem i grupą. Przedstawienieprogramu „co i kiedy robimy“ oraz zasad współzawodnictwa „Mistrz Gry”; kolacja, nocleg.

Dzień 2: śniadanie. Wyjście na kąpielisko w Karpaczu. Powrót do ośrodka na obiad. Zajęcia sportowe na boiskach w ramach programu: siatkówka, dwa ognie, Mafia. Zdobywanie pierwszych punktów. W przypadku gier zespołowych punkty zdobywa każdy zawodnik wygranej drużyny. Kolacja, nocleg.

Dzień 3: śniadanie. Wjazd kolejką na Kopę. Przejście z przewodnikiem górskim pod obserwatorium na Śnieżce. Zejście do schroniska Samotnia. Przejście do świątyni Wang - jedyna budowla tego typu w Polsce. Powrót do ośrodka na obiad. Możliwość zdobycia dodatkowych punktów w turnieju ciekawych planszówek; kolacja, nocleg.

Dzień 4: po śniadaniu wyjazd na spływ pontonami raftingowymi (7 – 10 osobowymi). To atrakcja, która łączy ze sobą trzy elementy – współdziałanie na wodzie, aktywny wypoczynek oraz spędzanie niezapomnianych chwil na łonie natury. Spływ o długości 4 km. Każdy uczestnik dostanie na wyposażenie pagaj (wiosło) i kamizelkę asekuracyjną. Rzeka Bóbr na tym odcinku, przy odpowiednim stanie wody jest bardzo spokojna i przyjazna. Pontony raftingowe, które mamy na wyposażeniu są profesjonalne i atestowane. Dodatkowo dla chętnych zajęcia fakultatywne. Wycieczka nad niesamowite Jezioro Pilchowickie przejście przez tamę na jeziorze i odkrywanie tajemnicy jeziora. Powrót do ośrodka; obiad. Dzień Gier komputerowych oraz gier na telefonach. Zwiedzanie i rozgrywki: Muzeum Konsol Gier Video. Kolacja, nocleg.

Dzień 5: po śniadaniu odkrywanie tajemnic Karpacza. Gra terenowa w której za pomocą map i scenariusza uda nam się rozwiązać zdania związane z miejscowością. Powrót na obiad. Zajęcia na terenie ośrodka. Zajęcia sportowe na terenie Orlika. Dyskoteka na terenie ośrodka; kolacja, nocleg.

Dzień 6: wczesne śniadanie. Pobranie suchego prowiantu. Wyjazd na całodzienną wycieczkę do Czech. Niezwykłe i tajemnicze Skalne Miasta. Wędrówka labiryntami skalnymi. Rejs tratwami przez jeziorko. Wodospad Króla Gór. Powrót do ośrodka na kolację, nocleg.

Dzień 7: śniadanie. Zajęcia w ośrodku, integracja, gry zespołowe. Dzień gier karcianych - nauczycie się grać w 1000, Uno, Remika. Obiad. Zajęcia popołudniowe, kolacja. W tym dniu ognisko z pieczeniem kiełbasek, nocleg.

Dzień 8: śniadanie. Wyjście na kąpielisko w Karpaczu. Powrót do ośrodka; obiad. Gra na wesoło…„Czego ode mnie chcecie?” Zajęcia na terenie ośrodka; kolacja, nocleg.

Dzień 9: śniadanie. Spacer na teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Gra ostatniej szansy. Obiad. Podsumowanie wyjazdu wyręczenie nagród i wyróżnień. Zsumowanie punktacji. Ogłoszenie Mistrza Gry. Prezentacje stworzonych przez was gier i wybór najlepszego pomysłu. Kolacja, nocleg.

Dzień 10: śniadanie, wykwaterowanie, pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną.

 

CENA OBEJMUJE:
- transport do/z ośrodka autokarem turystycznym z licencją, zezwoleniem i aktualnymi badaniami technicznymi,
- zakwaterowanie - 9 noclegów,
- wyżywienie – 3 posiłki dziennie,
- suchy prowiant na drogę powrotną,
- opiekę wychowawców, miejscową opiekę medyczną (na telefon),
- wycieczki oraz realizację programu: wycieczka autokarowa do Czeskich Skalnych Miast w Aderspachu, zwiedzanie Karpacza - unikatowa budowla Świątynia Wang, wjazd kolejka na Kopę i przejście z przewodnikiem na Śnieżkę, 2 wejścia na kąpielisko w Karpaczu, zwiedzanie Muzeum Konsol Gier Video, rafting i zajęcia integracyjne nad Jeziorem Pilchowickim, gra terenowa Tajemnice Karpacza, wycieczki górskie na teren Karkonoskiego Parku Narodowego,  realizację programu wyjazdu „Master Game”,
- obowiązkową składkę na TFG i TFP,
- ubezpieczenie NNW 3 000 PLN + ubezpieczenie podczas wycieczki zagranicznej KL 10 000 €, NNW 7000 PLN, bagaż 800 PLN.

 

CENA NIE OBEJMUJE:
- świadczeń nie wymienionych w ofercie,
- opłaty za dojazdy antenowe,
- obowiązkowej opłaty 200 CZK na bilety wstępu oraz przewodnika lokalnego podczas wycieczki do Czech.

 

UWAGI:
Na wycieczkę do Czech wymagany jest aktualny dokument tożsamości: paszport lub dowód osobisty!

 

INFOMACJE PRAKTYCZNE:
wskazane jest zabranie kremów z filtrem ochronnym, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, a także małego plecaka jako bagażu podręcznego podczas wycieczek, wymagane jest zabranie legitymacji szkolnej i obuwia domowego, kieszonkowe dzieci (na własne potrzeby) można zdeponować u wychowawcy po przyjeździe do ośrodka. Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe lub tymczasowo, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w ten lek, a sposób dawkowania prosimy przekazać pisemnie wychowawcy na miejscu zbiórki. Adres i numer telefonu do ośrodka  rozdawane będą przy autokarze w dniu wyjazdu. Podane dni są dniami wyjazdu i powrotu.