Obozy i kolonie

kolonia w Karpaczu "STOKROTKA" 9 - 16 lat

KARPACZ - kurort wczasowo – turystyczny położony w widłach Łomnicy i Łomniczki, u stóp wschodniej części masywu Karkonoszy znany z rozwoju leczniczej sztuki zielarskiej. Z Karpacza biorą początek liczne szlaki turystyczne w Karkonosze. Do najbardziej znanych atrakcji turystycznych Karpacza należy Świątynia Wang – norweski kościółek z XII wieku. Dziś Karpacz to jeden z najlepszych ośrodków wczasowo-turystycznych w Karkonoszach. Oferuje doskonałe warunki turystyczne z dobrze rozwiniętą bazą: wyciąg krzesełkowy na Kopę, liczne trasy rowerowe i szlaki turystyczne.

ZAKWATEROWANIE: Ośrodek wczasowy “STOKROTKA” posiada 112 miejsc noclegowych w czterech budynkach: Stokrotka, Rusałka, Kaprys, Jodełkaw których znajdują się pokoje 2, 3, 4 os. oraz pokoje typu studio. W głównym budynku „Stokrotka” znajduje się recepcja z barem, 2 jadalnie obok siebie, sauna, kącik zabaw dla dzieci, stół do tenisa stołowego. Na terenie ośrodka znajduje się miejsce na ognisko, grill. Boisko do siatkówki, koszykówki. W odległości 100 metrów od obiektu do dyspozycji grupy boiska „Orlik”. Pokoje wyposażone są w pełny węzeł sanitarny, TV.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Śniadania w formie bufetu, obiady i kolacje serwowane. Świadczenie zaczyna się obiadem, a kończy w ostatnim dniu śniadaniem. Suchy prowiant na drogę powrotną.

RAMOWY PROGRAM POBYTU:

Dzień 1: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy kierunku Karpacza. Przyjazd do ośrodka w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie, obiad. Zapoznanie się z terenem i grupą. Przedstawienie programu „co i kiedy robimy“ oraz zasad współzawodnictwa „Mistrz Gry”; kolacja, nocleg.

Dzień 2: śniadanie. Wyjście do aquaparku w Hotelu Gołębiewski. Powrót do ośrodka na obiad. Zajęcia sportowe na boiskach w ramach programu: siatkówka, dwa ognie, Mafia. Zdobywanie pierwszych punktów; kolacja, nocleg

Dzień 3: śniadanie. Wjazd kolejką na Kopę. Przejście z przewodnikiem górskim pod obserwatorium na Śnieżce. Zejście do schroniska Samotnia. Przejście do świątyni Wang - jedyna budowla tego typu w Polsce. Powrót do ośrodka na obiad. Możliwość zdobycia dodatkowych punktów w turnieju ciekawych planszówek; kolacja, nocleg.

Dzień 4: po śniadaniu wyjazd na spływ pontonami raftingowymi (7 – 10 osobowymi). To atrakcja, która łączy ze sobą trzy elementy – współdziałanie na wodzie, aktywny wypoczynek oraz spędzanie niezapomnianych chwil na łonie natury. Spływ o długości 4 km. Każdy uczestnik dostanie na wyposażenie pagaj (wiosło) i kamizelkę asekuracyjną. Rzeka Bóbr na tym odcinku, przy odpowiednim stanie wody jest bardzo spokojna i przyjazna. Dodatkowo dla chętnych zajęcia fakultatywne. Wycieczka nad niesamowite Jezioro Pilchowickie przejście przez tamę na jeziorze i odkrywanie tajemnicy jeziora. Powrót do ośrodka; obiad. Dzień Gier komputerowych oraz gier na telefonach. Zwiedzanie i rozgrywki: Muzeum Konsol Gier Retro. Kolacja, nocleg.

Dzień 5: po śniadaniu odkrywanie tajemnic Karpacza. Gra terenowa w której za pomocą map i scenariusza uda nam się rozwiązać zdania związane z miejscowością. Powrót na obiad. Zajęcia na terenie ośrodka. Zajęcia sportowe na terenie Orlika. Dyskoteka na terenie ośrodka; kolacja, nocleg.

Dzień 6: wczesne śniadanie. Pobranie suchego prowiantu. Wyjazd na całodzienną wycieczkę do Czech. Niezwykłe i tajemnicze Skalne Miasta. Wędrówka labiryntami skalnymi. Rejs tratwami przez jeziorko. Wodospad Króla Gór. Po powrocie kolacja, nocleg. 

Dzień 7: śniadanie. Zajęcia w ośrodku, integracja, gry zespołowe. Dzień gier karcianych - nauczycie się grać w 1000, Uno, Remika. Obiad. Przejście do aquaparku w hotelu Gołębiewski. Ognisko z pieczeniem kiełbasek. Kolacja, nocleg.

Dzień 8: śniadanie. Wycieczka do Podziemi Liczyrzepa w Kowarach. Powrót do ośrodka; obiad. Gra na wesoło… „Czego ode mnie chcecie?” Zajęcia na terenie ośrodka; kolacja, nocleg.

Dzień 9: śniadanie. Spacer na teren Karkonoskiego Parku narodowego. Gra ostatniej szansy. Obiad. Podsumowanie wyjazdu wyręczenie nagród i wyróżnień. Zsumowanie punktacji. Ogłoszenie Mistrza Gry. Prezentacje stworzonych przez was gier i wybór najlepszego pomysłu. Kolacja, nocleg.

Dzień 10: śniadanie, wykwaterowanie, pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną.

 

CENA OBEJMUJE: transport do/z ośrodka autokarem turystycznym z licencją, zezwoleniem i aktualnymi badaniami technicznymi, zakwaterowanie - 9 noclegów – pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami, wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek, suchy prowiant na drogę powrotną, opiekę wychowawców, miejscową opiekę medyczną (na telefon), wycieczki oraz realizację programu: wycieczka autokarowa do Czeskich Skalnych Miast w Aderspachu, zwiedzanie Karpacza - unikatowa budowla Świątynia Wang, wjazd kolejka na Kopę i przejście z przewodnikiem na Śnieżkę, 2 wejścia do Aquaparku w Hotelu Gołębiewski, zwiedzanie podziemi Liczyrzepy w Kowarach, rafting i zajęcia integracyjne nad Jeziorem Pilchowickim, gra terenowa Tajemnice Karpacza, wycieczki górskie na teren Karkonoskiego Parku Narodowego, realizację programu wyjazdu „Master Game”, obowiązkową składkę na TFG i TFP, ubezpieczenie NNW 3 000 PLN + ubezpieczenie podczas wycieczki zagranicznej KL 10 000 €, NNW 7000 PLN, bagaż 800 PLN.

 

UWAGI:

Na wycieczkę do Czech wymagany jest aktualny dokument tożsamości: paszport lub dowód osobisty!

 

INFOMACJE PRAKTYCZNE:

wskazane jest zabranie kremów z filtrem ochronnym, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, a także małego plecaka jako bagażu podręcznego podczas wycieczek, wymagane jest zabranie legitymacji szkolnej i obuwia domowego, kieszonkowe dzieci (na własne potrzeby) można zdeponować u wychowawcy po przyjeździe do ośrodka. Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe lub tymczasowo, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w ten lek, a sposób dawkowania prosimy przekazać pisemnie wychowawcy na miejscu zbiórki. Adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą przy autokarze w dniu wyjazdu. Podane dni są dniami wyjazdu i powrotu.

 

ZAJĘCIA FAKULTATYWNE:

WĄWÓZ KOMANDOSA - To propozycja zajęć przygodowo-militarnych. Doskonała zabawa i emocje gwarantowane. Strzelnica paintballowa – strzelnica paintballowa jest połączona z torem przeszkód imitującym zadania wojskowe. Każdy zespół przebierany jest w stroje moro i ma do pokonania wyznaczone zadania strzeleckie. Wiatrówki – zadaniem każdego zespołu jest ustrzelenie jak największej ilości punktów z wiatrówek. Turniej łuczniczy – tutaj również liczy się celne oko zawodników. Tor przeszkód – zadanie polega na pokonaniu wyznaczonej trasy biegu usianej przeszkodami. Liczy się czas. Im szybciej tym lepiej! Cena: 60 zł/ os.

Przygoda na wysokości - PARK LINOWY - Park linowy to zajecia wspinaczkowo-sprawnościowe na wysokości. Zadaniem każdego uczestnika jest pokonanie wybranej przez siebie trasy. Każda trasa składa się z szeregu tajemniczo brzmiących atrakcji. Pokonanie jednej przeszkody pozwala na przejście do następnego etapu trasy. Atrakcje wymagają skupienia, koncentracji, pewności siebie i odwagi. Poziom dostosowany jest do predyspozycji uczestników. Każda trasa składa się z następujących atrakcji: kładka prosta, most linowy, palisada wisząca, ślady stóp, pajęczyna, tyrolka, huśtawki, siatka pionowa. Kolejka tyrolska – bardzo efektowny, szybki zjazd kątowy na bloczkach po linach, instalacje rozmieszczone są na przepięknych ekspozycjach skalnych. Punkty otrzymujemy, gdy na końcu zjazdu uda się uczestnikom wcelować piłeczką w wyznaczone pole. Most linowy - zwany inaczej mostem murzyńskim, to przeprawa linowa po dwóch równolegle rozwieszonych nad ziemią linach. Punkt otrzymuje każdy zawodnik, który dojdzie do końca mostu i ściągnie zawieszony przedmiot. Cena: 90 zł/ os.

WESTERN CITY – Miasto Prawdziwych Kowbojów w Ściegnach koło Karpacza to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w regionie jeleniogórskim. Jego atrakcyjność polega nie tylko na specyfice tego miejsca, na oryginalności tej formy rozrywki, lecz przede wszystkim na niepowtarzalności gwarantowanych gościom przeżyć. Cena: 45 zł/ os.