Obozy i kolonie

GRECJA, Paralia obóz młodzieżowy: 13 – 18 lat hotel LiLaLo*** popularna miejscowość, piaszczysta plaża

PARALIA to miasteczko typowo turystyczne, którego atutem jest długa, złocista plaża uhonorowana niebieską flagą (Blue Flag) przyznawaną najpiękniejszym plażom na świecie. Położona jest ok. 5 km od Katerini – stolicy regionu Pieria. Urokliwy port rybacki, pełen kolorowych łódek i jachtów, sklepiki, kawiarenki i restauracje nad brzegiem morza - zapewniają niezapomniane wrażenia z pobytu. W sezonie Paralia to miejsce tłoczne i gwarne, nocą tętniące życiem - dyskoteki, puby, beach bary, kluby karaoke czynne są do samego rana. Liczne restauracje i tawerny serwują specjały kuchni greckiej i międzynarodowej.

ZAKWATEROWANIE: Hotel LILALO oferuje możliwość spędzenia udanego wypoczynku w przyjaznej i ciepłej atmosferze. Znajduje się w odległości ok. 300 m od piaszczystej plaży, z łagodnym zejściem do morza (leżaki i parasole na plaży dodatkowo płatne). W hotelu dostępne jest bezpłatnie Internet Wi-Fi.

WYPOSAŻENIE: hotel posiada, recepcję, windę; otoczony jest niewielkim ogrodem. Możliwość korzystania z basenu w hotelu YAKINTHOS w wyznaczonych godzinach.

POKOJE: nowocześnie wyposażone, 3 - 5 osobowe z łazienką (toaleta, prysznic) z aneksem kuchennym (wyposażonym w małą lodówkę i podstawowe naczynia kuchenne – środki czystości we własnym zakresie), balkonem oraz TV z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej.

WYŻYWIENIE: (w hotelu YAKINTHOS – ok. 100 m): śniadania, obiady i kolacje. Posiłki serwowane są w formie bufetu. Do obiadu i kolacji podawana jest woda stołowa. Pozostałe napoje typu fanta, cola, piwo – dodatkowo płatne.

SPORT I ROZRYWKA: w niewielkiej odległości od hotelu znajdują się korty tenisowe, boisko do piłki nożnej i siatkówki, plac zabaw dla dzieci, sporty wodne na plaży (za dodatkową opłatą).

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1: Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Wieczorem dłuższy postój na ciepły posiłek (płatny we własnym zakresie ok. 5 €). Nocny przejazd w stronę Grecji.  

Dzień 2: Przejazd do hotelu w godzinach przedpołudniowych, złożenie bagaży w hotelu. Zakwaterowanie w pokojach od godziny 14.00. Spotkanie organizacyjne z kierownikiem, przekazanie praktycznych informacji dotyczących pobytu. Czas wolny na pierwsze kąpiele morskie i słoneczne. Kolacja i nocleg. 

Dzień 3 - 10: Program pobytu: plażowanie, kąpiele w morzu i basenie, gry i zabawy na plaży, turnieje, zawody, zabawy ruchowe: zajęcia terenowe nad brzegiem morza, kalambury, konkursy z nagrodami, dyskoteki, imprezy tematyczne, wycieczki po okolicy, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (płatne dodatkowo). 

Dzień 11: Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagażu, czas wolny na pożegnanie z greckim słońcem. Ok. godz. popołudniowych wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 12: Przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację, przejazd do Polski w godzinach nocnych. Przyjazd do Katowic ok. godz. 18.00.

 

DODATKOWO PŁATNE:
OBOWIĄZKOWA opłata klimatyczna - 5 €/ os. (płatne na miejscu w obiekcie).

CENA OBEJMUJE: przejazd komfortowym autokarem, 9 noclegów w Hotelu LILALO – pokoje 3, 4, 5 osobowe, wyżywienie 3 x dziennie (śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu + woda stołowa) w hotelu YAKINTHOS, suchy prowiant na drogę powrotną, korzystanie z basenu w hotelu YAKINTHOS w wyznaczonych godzinach, opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, realizację programu obozu (kąpiele, rozgrywki sportowe, dyskoteki, spacery i wycieczki po okolicy), opiekę pilota i rezydenta, grecką opiekę medyczną, obowiązkową składkę na TFG – 10 zł/ os., obowiązkową składkę na TFP – 10 zł/ os. (składka bezzwrotna), ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10 000 €, NNW 7 000 zł, bagaż 800 zł).

CENA NIE OBEJMUJE: obowiązkowej opłaty klimatycznej - 5 €/ os., opłaty za korzystanie z  klimatyzacji - 5 €/ pokój/ dzień, suchego prowiantu na drogę powrotną, wycieczek fakultatywnych, opłaty za serwis plażowy, biletów wstępu do dyskotek (ok. 8 – 10 €/ os./ wstęp), świadczeń nie wymienionych w ofercie, dopłat do połączeń antenowych (rozkład jazdy wg tabelki).

 

UWAGI:
Należy zabrać paszport lub dowód osobisty, nakrycie głowy, krem do opalania z filtrem UV, krem/maść na oparzenia słoneczne, ręczniki do opalania na  plażę. Sugerowane kieszonkowe ok.100 € (bez wycieczek fakultatywnych).

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

METEORY - tajemniczy świat imperium bizantyjskiego oraz zachwycające widoki klasztorów „zawieszonych na niebie”. Odwiedzając dwa wybrane klasztory (wstęp 3 €/ jeden klasztor) będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską. Cena ok. 30 €/ os. + bilety wstępu do klasztoru, ok. 3 €/ klasztor.

SALONIKI - stolica Macedonii, centrum kulturalne Bizancjum. Saloniki są dzisiaj kwitnącym ośrodkiem handlowym, umiejętnie łączącym tradycje ze współczesnością. To współczesna metropolia miejska, przeplatana śladami historii, zabytkami z okresu rzymskiego: Łuk Galeriusza, Rotunda, teatr oraz zabytki sakralne: kościoły bizantyjskie, z których najważniejsze to: Agia Sophia, Demetriusz. Cena ok. 25 €/ os.

ATENY - program zwiedzania zaczyna się od portu w Pireusie, następnie przejazd do centrum Aten, by wspiąć się na Akropol (wstęp na Akropol dodatkowo płatny). Spacer przez urocze uliczki Plaki, najstarszej ateńskiej dzielnicy, do Placu Syntagma, by podziwiać zmianę warty gwardzistów Evzonów, w planie wycieczki znajdują się najważniejsze obiekty takie jak: port Pireus, stadion Kalimarmaro, słupy świątyni Zeusa, łuk Hadriana, Akropol. W drodze powrotnej krótki postój w Termopilach. Cena ok. 60 €/ os. + bilet wstępu na Akropol, ok. 20 €. /osoba dorosła, młodzież wstęp wolny za okazaniem ważnego dokumentu)

REJS NA SKIATHOS - rejs, podczas którego odbędzie się taniec kapitański. Po dotarciu na wyspę Skiathos proponujemy krótki spacer na przylądek Bourtsi z widokiem na wieżę zegarową. Na wyspie czas wolny następnie rejs na plażę Kukunaries zwaną „złotą plażą” - najładniejszą w Grecji, plażowanie i kąpiele morskie. Cena ok. 40 €/ os.

REJS NA SKOPELOS - plażowiczów kuszą zaciszne, kameralne plaże. Piękna natura i zabytki na wzniesieniach zachęcają do aktywnego wypoczynku. Nie może cię tam zabraknąć, jeśli jesteś fanem musicalu “Mamma mia”. Cena ok. 55 €/ os.

WODNE MIASTECZKO - Wodny park położony w pobliżu Salonik, gdzie dorośli bawią się jak dzieci, a dzieci nie ustępują im w zabawie. Są tam zjeżdżalnie, baseny ze sztucznymi falami, krętymi rurami oraz jacuzzi. Na terenie obiektu można posilić się w jednej z restauracji lub barów szybkiej obsługi. Cena 30 €/ os.

REJS PIRACKI - impreza wymagająca dobrego nastroju i chęci do zabawy – rejs stateczkiem spacerowym po zatoce Termajskiej. Malownicze zatoczki, ukryte plaże oraz kryształowo czysta woda w morzu będą okazją dozażycia słonecznych i morskich kąpieli. Cena 25 €/ os. 

Podane ceny są cenami orientacyjnymi, wycieczki organizowane są przy min. 15 uczestnikach.