Obozy i kolonie

kolonia w Szczyrku 7 - 12 lat "Moje Pierwsze Kolonie"

SZCZYRK to malowniczo położona miejscowość w województwie śląskim, w Beskidzie Śląskim, w dolinie potoku Żylica i jego dopływów. Szczyrk wraz z Wisłą, Ustroniem, Brenną i Istebną tworzą Beskidzką Piątkę promującą walory pięknego Beskidu Śląskiego. Szczyrk jest popularny wśród turystów, którzy odwiedzają region nie tylko dla górskich szlaków. Przyjeżdżają tu przez cały rok – zimą na narty, a gdy brakuje śniegu – po inne atrakcje: żeby wychodzić na górskie szlaki, jeździć na rowerze, albo po prostu pooddychać górskim powietrzem i spróbować tutejszej kuchni.

ZAKWATEROWANIE: Ośrodek Wczasowy „PANORAMA” - pięknie położony na zboczu Klimczoka. Miłośnicy górskich wędrówek wchodzą wprost na szlaki turystyczne, a wielbiciele „białego szaleństwa” znajdą wyśmienite warunki narciarskie. Wypoczynek połączony z dobrą zabawą zadowoli zarówno   dorosłych jak i dzieci przebywające na koloniach, zimowiskach oraz obozach sportowych. Ośrodek oferuje noclegi w pokojach z pięknym widokiem na Skrzyczne. Uczestnicy zakwaterowani są w pokojach 3, 4, 5 osobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w TV i łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji uczestników: mały basen letni dla dzieci (czynny w sezonie w zależności od pogody), boisko wielofunkcyjne, krąg ogniskowy, ping-pong, bilard. W obiekcie bezpłatny dostęp do Internetu Wi-Fi. W odległości 700 m znajduje się Centralny Ośrodek sportu ze stadionem, kryta pływalnią i odnową biologiczną.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Świadczenie zaczyna się kolacją, a kończy w ostatnim dniu obiadem.

 

RAMOWY PROGRAM POBYTU:

Dzień 1: wyjazd autokarem z KATOWIC ul. Sądowa, Dworzec autobusowy – godz. 12.00; przejazd do Ośrodka Wczasowego PANORAMA; zakwaterowanie, kolacja.

Dzień 2 – 6: realizacja programu m.in.: wizyta w LEŚNYM PARKU NIESPODZIANEK w Ustroniu. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Bezsprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia; przejażdżka „BAJECZNĄ CIUCHCIĄ”; relaks na BASENIE; Gry i zabawy – zajęcia terenowe, biegi terenowe, rozgrywki sportowe, olimpiada kolonijna, konkursy z nagrodami; gry i zabawy świetlicowe – kalambury, warcaby, statki, kraje i miasta, ognisko z pieczeniem kiełbasek; dyskoteka - na terenie ośrodka.

Dzień 7: wykwaterowanie po śniadaniu, czas wolny, obiad. Wyjazd w drogę powrotną.

 

CENA OBEJMUJE: transport do/z ośrodka autokarem turystycznym z licencją, zezwoleniem i aktualnymi badaniami technicznymi, zakwaterowanie - 6 noclegów – pokoje 3, 4, 5 osobowe z łazienkami,  wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek, opiekę wychowawców, miejscową opiekę medyczną (na telefon), wycieczki wg programu, bilety do Parku Niespodzianek, na Bajeczna Ciuchcię, wejście na basen, obowiązkową składkę na TFG i TFP, ubezpieczenie NNW na 5 000 PLN.

 

PROGRAM ANIMACYJNY: Moja pierwsza kolonia
DZIEŃ PIERWSZY
Jestem samodzielny – wdrożenie uczestników do podejmowania samodzielnych kroków, zapoznanie z obiektem i terenem, poznanie kolegów i koleżanek, zabawy integracyjne.
DZIEŃ DRUGI
Jestem artystą – warsztaty plastyczne (rysowanie, wycinanie, klejenie, dostosowane do predyspozycji dzieci -  każdy odnosi sukces), pejzaż górski rysowany na rzecznych kamieniach, nauka tańca, pokaz talentów, wernisaż prac, relaks na basenie, dyskoteka.
DZIEŃ TRZECI
Zdobywcy „Złotych butów” – przejście do Chaty Wuja Toma, podziwianie krajobrazu, quiz turysty, gry i zabawy, podchody.
DZIEŃ CZWARTY
Przyjaciel zwierząt – wielbiciel przyrody - wizyta w Leśnym  Parku Niespodzianek; spacer po Ustroniu. Wycieczka „Bajeczną ciuchcią” po Wiśle.
DZIEŃ PIĄTY
Po góralsku – łamańce językowe – nauka śmiesznych wierszyków, inscenizacje, konkurs „jednego aktora”, warsztaty folklorystyczne, nauka piosenek biesiadnych i tańca góralskiego, ognisko z pieczeniem kiełbasek, układanki i rymowanki – quiz.
DZIEŃ SZÓSTY
Jestem mistrzem – olimpiada sportowa - wycieczka do Parku linowego BESKID PARK. Podsumowanie konkursów, wręczenie dyplomów, nagrody dla „samodzielnych dzieciaków” (wszyscy uczestnicy).
DZIEŃ SIÓDMY
Wracamy do domu – śniadanie, wykwaterowanie, ostatni spacer po okolicy, obiad, wyjazd do domu.

PONADTO: konkurs wiedzy o baśniach i bajkach, wieczory z baśniami, wieczór filmowy spacery po okolicy, zabawy sportowe, zabawy integracyjne na co dzień, kąpiele słoneczne, zabawy w rzece, gry planszowe.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

wskazane jest zabranie kremów z filtrem ochronnym, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, a także małego plecaka jako bagażu podręcznego podczas wycieczek, wymagane jest zabranie legitymacji szkolnej i obuwia domowego, kieszonkowe dzieci (na własne potrzeby) można zdeponować u wychowawcy po przyjeździe do ośrodka. Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe lub tymczasowo, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w ten lek, a sposób dawkowania prosimy przekazać pisemnie wychowawcy na miejscu zbiórki. Adres i numer telefonu do ośrodka  rozdawane będą przy autokarze w dniu wyjazdu. Podane dni są dniami wyjazdu i powrotu.