Obozy i kolonie

kolonia w Międzyzdrojach "STILO" 10 - 13 lat

MIĘDZYZDROJE - miasto położone nad Morzem Bałtyckim, na terenie wyspy Wolin między szeroką plażą z brzegiem klifowym a leśnymi połaciami Wolińskiego Parku Narodowego. Międzyzdroje to nie tylko czyste plaże i piękne krajobrazy. Miasto przyciąga licznymi atrakcjami dla starszych i dla najmłodszych: 300 metrowe molo, Promenada Gwiazd, Zagroda Pokazowa Żubrów, Bałtycki Park Miniatur, Planetarium, Oceanarium to tylko niektóre z miejsc, które warto zobaczyć w Międzyzdrojach.

ZAKWATEROWANIE: Ośrodek Wypoczynkowy „STILO” leży w zachodniej części miasta wśród lasów bukowych, nad samym morzem, przy zejściu na plażę. Jest to kompleks nowoczesnych budynków w stylu skandynawskim, przepięknie wkomponowanych w leśną okolicę.  

Pokoje 2, 3 osobowe oraz 4, 5 osobowe typu studio wyposażone są w łazienki z pełnym węzłem sanitarnym oraz TV.

Na terenie ośrodka znajduje się stołówka, pizzeria, sklep spożywczy, boisko do siatkówki, stół do ping-ponga, miejsce na ognisko i do grillowania, 3 świetlice do organizacji zajęć grupowych, sala disco wyposażona w profesjonalny sprzęt muzyczny i oświetlenie, wypożyczalnie: rowerów, kijków do Nordic Walking, leżaków i parawanów oraz basen odkryty.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie + podwieczorek. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Turnus rozpoczyna się kolacją z ciepłym posiłkiem w dniu przyjazdu, a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu. Suchy prowiant na drogę powrotną. 

 

RAMOWY PROGRAM POBYTU:

Dzień 1: Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przyjazd do ośrodka w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie około godziny 16.00, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 – 10: Realizacja programu pobytu; wycieczki wg programu: Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie, połączone z warsztatami - lepienie z gliny, produkcja filcu, pisanie gęsimi piórami, musztra wczesnośredniowieczna, strzelanie z łuku; na zakończenie poczęstunek zwiedzanie Międzyzdrojów - spacer Promenadą Gwiazd; Molo, wizyta w Wolińskim Parku Narodowym i w Zagrodzie Pokazowej Żubrów, wycieczka do Świnoujścia i Fortu Gerharda, rejs statkiempo morzu, zajęcia sportowe, gry i konkursy sprawnościowe, gry zespołowe, gry karciane i planszowe np. Doblo, Dixit i wiele innych, dyskoteki, ognisko z pieczeniem kiełbasek, plażowanie i kąpiele w  morzu pod opieką ratownika.

Dzień 11: Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi, pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki we godzinach wieczornych. 

 

CENA OBEJMUJE: transport do/z ośrodka autokarem turystycznym z licencją, zezwoleniem i aktualnymi badaniami technicznymi, zakwaterowanie - 10 noclegów, wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek, suchy prowiant na drogę powrotną, opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, medycznej, ratownika wodnego, realizację programu pobytu, w tym: zwiedzanie Skansenu Słowian i Wikingów na wyspie Wolin, rejs statkiem po morzu, wizyta w Wolińskim Parku Narodowym i Zagrodzie Pokazowej Żubrów, wycieczka do Świnoujścia, zajęcia sportowe, gry sportowe, planszowe, integracyjne i konkursy, dyskoteki, plażowanie, ognisko, obowiązkową składkę na TFG i TFP, ubezpieczenie NNW Signal Iduna.

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

wizyta w OCEANARIUM - nowo powstałe Oceanarium w Międzyzdrojach. W obiekcie o powierzchni 3000 m 2 jest możliwość zobaczyć ryby z najdalszych zakątków świata – drapieżne rekiny i mureny, przepięknie ubarwione ryby raf koralowych – błazenki, rogatnice, ustniczki oraz słodkowodne piękności – jesiotry, cichle, arapaimy oraz wiele innych. Bez wątpienia jedną z atrakcji jest 16 metrowy półtunel wypełniony niesamowitymi rybami. Touch pool, w którym możemy dotknąć żywe ryby, czy paludarium z japońskimi karpiami koi. Zbiorniki wypełnione 220 tonami wody zainteresują niejedną osobę. Cena ok. 35 PLN/ os.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

wskazane jest zabranie kremów z filtrem ochronnym, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, a także małego plecaka jako bagażu podręcznego podczas wycieczek, wymagane jest zabranie legitymacji szkolnej i obuwia domowego, kieszonkowe dzieci (na własne potrzeby) można zdeponować u wychowawcy po przyjeździe do ośrodka. Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe lub tymczasowo, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w ten lek, a sposób dawkowania prosimy przekazać pisemnie wychowawcy na miejscu zbiórki. Adres i numer telefonu do ośrodka  rozdawane będą przy autokarze w dniu wyjazdu. Podane dni są dniami wyjazdu i powrotu.