Obozy i kolonie

obóz we Władysławowie "FRANEK" 13 - 17 lat

WŁADYSŁAWOWO - jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na wybrzeżu, położone u nasady Półwyspu Helskiego, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Rejon Parku słynie z czystych wód, pięknych, szerokich plaż (o długości 23 km z 13 strzeżonymi kąpieliskami) oraz powietrza, szczególnie nasyconego jodem. Dużą atrakcją dla turystów jest największy na Bałtyku port rybacki, oferujący przejażdżki po otwartym morzu.

ZAKWATEROWANIE: Dom kolonijny "FRANEK” położony niedaleko plaży we Władysławowie. Pokoje 3, 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji uczestników: stołówka, sala dyskotekowa ze sprzętem, mały ogród ze stołami i ławami, teren bezpieczny ogrodzony. Boiska sportowe do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki w odległości ok. 100 m od ośrodka. W okolicy wybudowano liczne szlaki piesze i rowerowe.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie + podwieczorek. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Turnus rozpoczyna się kolacją z ciepłym posiłkiem w dniu przyjazdu, a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu. Suchy prowiant na drogę powrotną.

 

RAMOWY PROGRAM POBYTU:

Dzień 1: Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie. Pierwszy posiłek - kolacja, nocleg.

Dzień 2 – 10: Aktywny program pobytu we Władysławowie, a w nim m.in.: odkrywcza wyprawa do Parku Ewolucji w Sławutówku, gdzie staniecie oko w oko z największymi prehistorycznymi zwierzętami lądowymi, przeżyjecie podróż w czasie na dnie oceanu i poznacie swoich baaaardzo dalekich przodków oraz doOsady Słowiańskiej w Sławutowie – średniowiecznej osady z przełomu IX – X wieku. Odwiedzicie chaty mieszkańców osady i spróbujecie wcielić się w ich role podczas warsztatów dawnego rzemiosła – wycieczka autokarowa; wycieczka do Trójmiasta, czyli zwiedzanie Gdynia, Sopot, Gdańsk – wycieczka autokarowa; wycieczka na Hel – wycieczka autokarowa; rekreacja w Cetniewie – Aleja Gwiazd Sportu oraz Ośrodek Przygotowań Olimpijskich polskich sportowców, pobyt w kompleksie basenowo – rekreacyjnym Aquarius – wycieczka piesza; wędrówka po Wąwozie Chłapowskim – spotkanie z nienaruszoną przyrodą i niespotykanymi okazami roślin i zwierząt – wycieczka piesza; przygoda na morzu - rejs kutrem oraz zwiedzanie portu rybackiego we Władysławowie; a także wędrówki nadmorskie, plażowanie, kąpiele w morzu, rozgrywki, turnieje, konkursy, Neptunalia, dyskoteki, karaoke na wesoło, wieczory na wesoło: kabarety, kalambury i kawały, konkurs na najfajniejszego bloga obozu: co się dzieje? jak się dzieje? i z kim się dzieje?

Dzień 11: Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi, pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki we godzinach popołudniowych / wieczornych.

 

CENA OBEJMUJE: transport do/z ośrodka autokarem turystycznym z licencją, zezwoleniem i aktualnymi badaniami technicznymi, zakwaterowanie - 10 noclegów, wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek, suchy prowiant na drogę powrotną, opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, medycznej, ratownika wodnego, realizację programu pobytu, w tym: rejs statkiem, wycieczkę do Trójmiasta, wycieczkę na Hel, wyjście do Parku Ewolucji, wyjście do Osady Słowiańskiej, 1 wejście na basen rekreacyjny, zajęcia sportowe, gry sportowe, planszowe, integracyjne i konkursy, dyskoteki, plażowanie, obowiązkową składkę na TFG i TFP, ubezpieczenie NNW Signal Iduna.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

wskazane jest zabranie kremów z filtrem ochronnym, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, a także małego plecaka jako bagażu podręcznego podczas wycieczek, wymagane jest zabranie legitymacji szkolnej i obuwia domowego, kieszonkowe dzieci (na własne potrzeby) można zdeponować u wychowawcy po przyjeździe do ośrodka. Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe lub tymczasowo, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w ten lek, a sposób dawkowania prosimy przekazać pisemnie wychowawcy na miejscu zbiórki. Adres i numer telefonu do ośrodka  rozdawane będą przy autokarze w dniu wyjazdu. Podane dni są dniami wyjazdu i powrotu.