Wczasy w Polsce

Boże Narodzenie w Solinie z przejazdem AUTOKAREM

Wczasy Świąteczne w Bieszczadach/ SOLINA, willa AMELIA

                                    

BIESZCZADY należą do jednych z bardziej malowniczych i dzikich gór znajdujących się w Polsce, przez które przepływa rzeka San, stanowiąca prawy dopływ Wisły.

Skąd pochodzi nazwa Bieszczady?

Najpopularniejszą legendą wyjaśniającą powstanie nazwy jest ta napisana przez Mariana Hessa, polskiego etnografa, malarza i rzeźbiarza. Według legendy nazwa pochodzi od Biesa, który terroryzował mieszkańców dzisiejszych Bieszczad i Czadów - duszków, które początkowo miały służyć złemu Biesowi, ale zwróciły się przeciwko niemu, by razem z dzielnym mieszkańcem - Sanem, pokonać potwora i uwolnić okolicę od jego intryg. Tak powstała nazwa Bies-Czady.

A tak na poważnie, Bieszczady wzięły swoją nazwą prawdopodobnie od dawnego ludu Bessów zamieszkujących górskie okolice.

 

SOLINA jest niewielką miejscowością położoną w województwie podkarpackim, tuż obok Jeziora Solińskiego, czyli sztucznego zbiornika retencyjnego, który powstał na skutek spiętrzenie wód rzeki Solinki poniżej jej ujścia do Sanu. W latach 70. Solina niegdyś była siedzibą gminy, od 1999 pełni tę funkcję Polańczyk. Solina słynie nie tylko ze swego malowniczego położenia, lecz przede wszystkim z potężnej zapory. Roztacza się z niej panorama miejscowości, a także jeziora oraz okolicy - widok zapiera dech w piersiach.

 

ZAKWATEROWANIE:

Willa AMELIA znajduje się w samym centrum Soliny, dokładnie naprzeciw wejścia na zaporę solińską. Położona w sercu Soliny na otoczonym lasami zboczu Góry Płasza Willa „Amelia” to 40 komfortowych pokoi zapewniających nocleg turystom indywidualnym oraz grupom zorganizowanym.

Nasz ośrodek to doskonałe miejsce na spędzenie rodzinnych wczasów, jak również dobry punkt wypadowy na krótsze pobyty.
Naszym gościom oferujemy bezpłatny dostęp do sieci WiFi i telewizji satelitarnej, stół bilardowy, zewnętrzne stoliki i huśtawki oraz wydzielone miejsce na ognisko z chatą grillową.

POKOJE: pokoje 2 osobowe z łazienkami. Wszystkie pokoje hotelowe mają balkon i są wyposażone w telewizor oraz czajnik. We wszystkich pokojach są pościele i ręczniki. Obiekt nie posiada windy.

WYŻYWIENIE: smakoszom domowej i regionalnej kuchni polecamy restaurację na pierwszym piętrze naszego ośrodka. Dobra kuchnia, przytulne miejsce z kominkiem, klimatyzowane sale i miła obsługa są dostępne dla gości hotelowych i turystów zwiedzających okolice solińskiej zapory.
Oferujemy 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja (śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane). Uroczysta Wigilia z tradycyjnymi potrawami. Urozmaicone świąteczne menu.
Turnus rozpoczynamy od kolacji w dniu przyjazdu a kończymy śniadaniem w dniu ostatnim.

 

CENA OBEJMUJE:

  • transport autokarem lub busem,
  • 5 noclegów,
  • wyżywienie 3 x dziennie,
  • uroczystą kolację wigilijną,
  • urozmaicone świąteczne menu,
  • obowiązkowe opłaty na TFG i TFP,
  • ubezpieczenie NNW,
  • podatek VAT.

UWAGI: opłata uzdrowiskowa płatna na miejscu w recepcji.

 

WYJAZD:
- Katowice, Dw. MDA, ul. Sądowa 5 – godz. 09.00 (do potwierdzenia).