Wczasy w Polsce

Boże Narodzenie w Ustroniu Zdrój z przejazdem AUTOKAREM

Wczasy Świąteczne w Ustroniu Zdrój, Sanatorium MALWA                                                          

USTROŃ to jedyne w Beskidzie Śląskim miasto uzdrowiskowe. To malownicze podgórskie uzdrowisko o łagodnym klimacie. Ustroń zawiera w sobie cały urok okolic Cieszyna i Beskidu Śląskiego. Charakterystyczne, łagodne wzniesienia, liściaste drzewa i położone między nimi kręte ścieżki z charakterystycznymi, trójkątnymi schroniskami i uzdrowiskami – oto Ustroń.

Warto skorzystać z licznych szlaków pieszych i rowerowych, aby osobiście zobaczyć, jak piękne krajobrazy ma do zaoferowania Beskid Śląski.

Atrakcją edukacyjno-przyrodniczą jest też Leśny Park Niespodzianek, gdzie w wyodrębnionym z bukowego lasu terenie swobodnie biegają jelenie, sarny i muflony. Organizowane są tam lekcje edukacyjne z dziedziny przyrody i geografii. Możemy tam także zobaczyć różnego rodzaju zwierzęta, które trudno byłoby nam znaleźć w okolicy samodzielnie, na przykład orła bielika.

W okolicy zainteresuje nas też oferta Muzeum Regionalnego i Izb regionalnych, prezentujących kulturę materialną okolicznej ludności.

Dla zwolenników aktywnego wypoczynku w Ustroniu funkcjonuje park linowy, staw kajakowy i miejsca zabaw dla dzieci, gdzie mogą one zostać pod profesjonalną opieką. Cały rok są w Ustroni organizowane białe i zielone kuligi.

Ustroń to kurort turystyczny oferujący atrakcje przez cały rok. Latem warto wybrać się do uzdrowiska oraz na szlaki piesze i rowerowe. Zimą zaś okolica kusi turystów ofertą dla entuzjastów narciarstwa, snowboardu i innych sportów zimowych. Wyciągiem krzesełkowym możemy wjechać wtedy na Wielką Czantorię albo skorzystać z dwóch mniejszych ośrodków narciarskich: Palenicy lub Poniwca.

 

ZAKWATEROWANIE:

Sanatorium Uzdrowiskowe MALWA jest jednym z najstarszych tego typu obiektów w Ustroniu, działa bowiem już od 1979 r. Wieloletnia działalność, wykwalifikowana kadra oraz tysiące zadowolonych kuracjuszy są gwarancją najwyższej jakości prowadzonych usług. Lokalizacja w uzdrowiskowej części Ustronia w jednej z 16 piramid, kilka kroków od centrum miasta jest dodatkowym atutem naszego sanatorium. W wolnych chwilach możesz skorzystać z wielu rozrywek i atrakcji jakie proponuje nasz obiekt.

W przerwach między zabiegami oraz w wieczornym czasie wolnym zapraszamy do naszej kawiarenki. Możesz się tutaj zrelaksować przy filiżance kawy lub herbaty. Wieczorami polecamy integrację podczas codziennych dancingów. Taniec, śpiew i świetne towarzystwo to także wspaniała forma wypoczynku i rehabilitacji.

 

POKOJE 2 osobowe: dwa oddzielne łóżka, łazienka z prysznicem. Większość pokoi posiada balkon na stronę południową z pięknym widokiem na góry.
Każdy pokój wyposażony jest w TV, telefon, bezpłatny bezprzewodowy Internet..

 

W trakcie pobytu zapraszamy na wieczór kolęd z orkiestrą !

 

WYŻYWIENIE:
3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja (śniadania w formie bufetu, obiady i kolacje serwowane).
Turnus rozpoczynamy od obiadu w dniu przyjazdu a kończymy śniadaniem w dniu ostatnim.

 

CENA OBEJMUJE:

  • transport busem,
  • 4 noclegi,
  • wyżywienie 3 x dziennie,
  • uroczystą kolację wigilijną,
  • wspólne kolędowanie z orkiestrą,
  • obowiązkowe opłaty na TFG i TFP,
  • ubezpieczenie Signal Iduna,
  • podatek VAT.

 

UWAGI: opłata uzdrowiskowa płatna na miejscu w recepcji.
Dopłata do pokoju 1 os. – 200 zł/ pobyt (ograniczona ilość pok. 1 os.).

 

WYJAZD:
- Katowice, Dw. MDA, ul. Sądowa 5 – godz. 10.00