Wczasy zagraniczne

Grecja / Riwiera Olimpijska / Paralia - hotel Grand Platon

wczasy w GRECJI, Riwiera Olimpijska - PARALIA, hotel GRAND PLATON **** z basenem

Dużo zieleni, bliskość plaży i przestronne pokoje to główne atuty tego hotelu. Polecany osobom szukającym spokojnego wypoczynku.

GRECJA to kraj słońca, morza, starożytnych ruin, wina i zabawy. Uznawana jest za kolebkę zachodniej cywilizacji i miejsce narodzin demokracji, filozofii, sportów, polityki i dramatu. Grecja ma długą, bogatą historię i dziedzictwo kulturowe, które wpłynęło na inne kultury Europy, północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. Wiele pięknych miejsc oferuje Grecja za dnia, ale zarówno sami Grecy jak i przybysze prawdziwych uroków doszukują się dopiero nocą w niezliczonych knajpkach, tawernach, dyskotekach...

RIWIERA OLIMPIJSKA jest najczęściej odwiedzanym przez turystów regionem Grecji. Nad całym regionem góruje potężny masyw Olimpu - najwyższego szczytu Grecji. Każdy, kto miał okazję podziwiać wspaniałe widoki otoczonego chmurami szczytu Olimpu nie ma wątpliwości, dlaczego starożytni Grecy właśnie tam umiejscawiali siedzibę swoich najważniejszych bóstw. Po pełnych wrażeń dniach czekają na Państwa liczne tawerny z pysznymi greckimi potrawami oraz wspaniałym miejscowym winem.

PARALIA to miasteczko typowo turystyczne, którego atutem jest długa, złocista plaża uhonorowana niebieską flagą (Blue Flag) przyznawaną najpiękniejszym plażom na świecie. Położona jest ok. 5 km od Katerini – stolicy regionu Pieria. Atrakcyjna lokalizacja daje możliwość odwiedzenia wielu ciekawych miejsc, jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania kontynentalnej części kraju. Urokliwy port rybacki, pełen kolorowych łódek i jachtów, sklepiki, kawiarenki i restauracje nad brzegiem morza - zapewniają niezapomniane wrażenia z pobytu. W sezonie Paralia to miejsce tłoczne i gwarne, nocą tętniące życiem - dyskoteki, puby, beach bary, kluby karaoke czynne są do samego rana. Liczne restauracje i tawerny serwują specjały kuchni greckiej i międzynarodowej.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1:          Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię.

Dzień 2:          Przejazd do hotelu w godzinach przedpołudniowych, złożenie bagaży, czas wolny na pierwsze kąpiele morskie i słoneczne, zakwaterowanie ok. godz. 15.00, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 – 10:  Wypoczynek, plażowanie, kąpiele morskie, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych proponowanych przez rezydenta.

Dzień 11:        Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagażu, czas wolny na pożegnanie z greckim słońcem. Wyjazd w kierunku Polski w godzinach południowych.

Dzień 12:        Przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację, przejazd do Polski w godzinach nocnych. Przyjazd do Katowic w godzinach południowych.

 

ZAKWATEROWANIE:

Hotel GRAND PLATON ****

POŁOŻENIE:
ok. 350 m od plaży, w spokojnej okolicy, ok.1 km od Paralii i Olimpic Beach, gdzie znajdują się liczne tawerny, bary, restauracje i dyskoteki. Ok. 7 km od centrum miejscowości Katerini; ok. 350 m od przystanku autobusowego

PLAŻA:
ok. 350 m od hotelu (przejście przez ulicę) piaszczysto-żwirkowa; łagodne wejście do wody. Możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli (za dodatkową opłatą). Na plaży wypożyczalnie sprzętu sportowego, funkcjonujące sezonowo (za dodatkową opłatą).

OPIS HOTELU:
budynek główny i 3 dwupiętrowe budynki boczne; recepcja 24 h, restauracja główna, bary: główny i przy basenie, Wi-Fi (bezpłatne). W hotelu dla gości dostępny jest basen; leżaki i parasole przy basenie gratis.

WYŻYWIENIE:
śniadania i obiadokolacje w formie bufetu serwowane w hotelowej restauracji.

POKOJE STANDARD:
2 – 4 os. z możliwością dostawki dla 3. i 4. osoby (dostawka dla 4. osoby wyłącznie dla dziecka 0-12 lat), klimatyzacja (bezpłatna), Wi-Fi (bezpłatne), TV-SAT, telefon, lodówka, łazienka - wanna lub prysznic; balkon lub taras.

 

CENA OBEJMUJE: 
- przejazd komfortowym autokarem,
- 9 noclegów w Hotelu GRAND PLATON ****,
- wyżywienie 2 x dziennie (śniadania, obiadokolacje w formie bufetu),
- opiekę pilota i rezydenta,
- grecką opiekę medyczną,
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10 000 €, NNW 7 000 zł, bagaż 800 zł).

CENA NIE OBEJMUJE:     
- obowiązkowej składki na TFG – 10 zł/ os.,
- obowiązkowej składki na TFP – 10 zł/ os. (składka bezzwrotna),
- obowiązkowej opłaty klimatycznej - 3 €/dzień/ pokój,
- wycieczek fakultatywnych,
- opłaty za serwis plażowy,
- świadczeń nie wymienionych w ofercie.

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

  • Meteory - tajemniczy świat imperium bizantyjskiego oraz zachwycające widoki klasztorów „zawieszonych na niebie”. Odwiedzając dwa wybrane klasztory (wstęp 3 €/ jeden klasztor) będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską. Podczas wycieczki zobaczymy jak dziś wytwarza się ikony – święte greckie obrazy, które według wierzeń są oknem do Boga. Zapoznamy się też z religią ortodoksyjną pielęgnowaną z czcią przez Greków. Cena ok. 35 €/ os. + bilety wstępu do klasztoru, ok. 3 €/ klasztor.
  • Saloniki - stolica Macedonii, centrum kulturalne Bizancjum. Saloniki są dzisiaj kwitnącym ośrodkiem handlowym, umiejętnie łączącym tradycje ze współczesnością. To współczesna metropolia miejska, przeplatana śladami historii, zabytkami z okresu rzymskiego: Łuk Galeriusza, Rotunda, teatr oraz zabytki sakralne: kościoły bizantyjskie, z których najważniejsze to: Agia Sophia, Demetriusz. Wstępujemy do Muzeum Archeologicznego, gdzie znajdują się eksponat y z Macedonii, Tracji, Tesali. Cena ok. 30 €/ os.
  • Ateny - wyjazd do serca Grecji bijącego od 3 000 lat, do pierwszego miasta-państwa świata, skąd swoje początki wzięła demokracja. Program zwiedzania zaczyna się od portu w Pireusie, a następnie przejazd do centrum Aten, by wspiąć się na Akropol – perłę architektury światowej (wstęp na Akropol jest dodatkowo płatny). Następnie spacer przez urocze uliczki Plaki, najstarszej ateńskiej dzielnicy, do Placu Syntagma, by podziwiać zmianę warty gwardzistów Evzonów, w planie wycieczki znajdują się najważniejsze obiekty takie jak: port Pireus, stadion Kalimarmaro, słupy świątyni Zeusa, łuk Hadriana, Akropol. W drodze powrotnej krótki postój w Termopilach. Cena ok. 65 €/ os. + bilet wstępu na Akropol, ok. 20 €. /osoba dorosła, młodzież wstęp wolny za okazaniem ważnego dokumentu)
  • Rejs na Skiathos - rejs statkiem wycieczkowym na bajkową wyspę Skiathos. Wycieczkę rozpoczyna przejazd do jednego z portów Tessalii, gdzie zaokrętujemy się na statek wycieczkowy i rozpoczniemy rejs, podczas którego odbędzie się taniec kapitański. Po dotarciu na wyspę Skiathos proponujemy krótki spacer na przylądek Bourtsi z widokiem na wieżę zegarową. Na wyspie czas wolny następnie rejs na plażę Kukunaries zwaną „złotą plażą” - najładniejszą w Grecji, plażowanie i kąpiele morskie. Cena ok. 40 €/ os.
  • Rejs na Skopelos - turystów zadziwia prawdziwe bogactwo zieleni. Nie brakuje tu gajów cyprysowych, oliwnych, dębów, pinii, migdałowców, czy śliw, z których słynie wyspa. Skopelos cię nie zawiedzie, jeśli szukasz miejsca pełnego spokoju i wolnego od komercji. Z kolei plażowiczów kuszą zaciszne, kameralne plaże. Piękna natura i zabytki na wzniesieniach zachęcają do aktywnego wypoczynku. Nie może cię tam zabraknąć, jeśli jesteś fanem musicalu “Mamma mia”. Cena ok. 55 €/ os.
  • Wodne Miasteczko - Wodny park położony w pobliżu Salonik, gdzie dorośli bawią się jakdzieci, a dzieci nie ustępują im w zabawie. Na terenie obiektu znajduje się mnóstwo atrakcji, z których korzystanie jest oczywiście wliczone w koszt biletu. Są tam zjeżdżalnie, baseny ze sztucznymi falami, krętymi rurami oraz jacuzzi. Na terenie obiektu można posilić się w jednej z restauracji lub barów szybkiej obsługi. Cena 35 / os.
  • Rejs piracki - impreza wymagająca dobrego nastroju i chęci do zabawy – rejs stateczkiem spacerowym po zatoce Termajskiej z której można podziwiać piękne widoki Olimpu. Malownicze zatoczki, ukryte plaże oraz kryształowo czysta woda w morzu będą okazją dozażycia słonecznych i morskich kąpieli. Cena 30 / os.

Podane ceny są cenami orientacyjnymi, wycieczki organizowane są przy min. 15 uczestnikach.