Wczasy zagraniczne

Grecja / Riwiera Olimpijska / Paralia

PARALIA to miasteczko typowo turystyczne, którego atutem jest długa, złocista plaża uhonorowana niebieską flagą (Blue Flag) przyznawaną najpiękniejszym plażom na świecie. Położona jest ok. 5 km od Katerini – stolicy regionu Pieria. Urokliwy port rybacki, pełen kolorowych łódek i jachtów, sklepiki, kawiarenki i restauracje nad brzegiem morza - zapewniają niezapomniane wrażenia z pobytu. W sezonie Paralia to miejsce tłoczne i gwarne, nocą tętniące życiem - dyskoteki, puby, beach bary, kluby karaoke czynne są do samego rana. Liczne restauracje i tawerny serwują specjały kuchni greckiej i międzynarodowej.

ZAKWATEROWANIE:

Hotel YAKINTHOS ***  położony jest w nowej części Paralii, w spokojnej okolicy. Znajduje się w odległości ok. 200 m od piaszczystej plaży, z łagodnym zejściem do morza (leżaki i parasole na plaży dodatkowo płatne). 

WYPOSAŻENIE: hotel posiada restaurację na parterze, recepcję, bar, windę; otoczony jest niewielkim ogrodem; w hotelu dostępny jest bezpłatnie Internet Wi-Fi. W hotelu dla naszych klientów jest dostępny basen zewnętrzny o wymiarach 10 x 6 m.

POKOJE: 2 osobowe (z możliwością 1 dostawki) pokoje po remoncie z łazienką (toaleta, prysznic, ręczniki), balkonem, indywidualną klimatyzacją (W CENIE) oraz TV z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej.

WYŻYWIENIE: śniadania i obiadokolacje z deserem. Posiłki serwowane są w formie bufetu. Do obiadokolacji napoje płatne dodatkowo: woda, cola, piwo, wino, itp.

SPORT I ROZRYWKA: w bliskiej odległości od hotelu znajdują się korty tenisowe, boisko do piłki nożnej i siatkówki, plac zabaw dla dzieci, sporty wodne na plaży (za dodatkową opłatą).

 

CENA OBEJMUJE: przejazd komfortowym autokarem (barek, TV, toaleta, klimatyzacja), 9 noclegów, wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje w formie bufetu), opłatę za klimatyzację w pokoju, korzystanie z basenu hotelowego, ubezpieczenie (NW, KL, bagaż), opiekę rezydenta na miejscu, opiekę pilota na czas podróży.

CENA NIE OBEJMUJE: obowiązkowej składki na TFG – 10 zł/ os., obowiązkowej składki na TFP – 10 zł/ os. (składka bezzwrotna), napoi do kolacji (cola, fanta, piwo – płatne dodatkowo), obowiązkowej taksy klimatycznej – ok. 1,50 €/ dzień/ pokój – płatne na miejscu w hotelu, wycieczek fakultatywnych, opłaty za serwis plażowy, opłat za połączenia antenowe.

OBOWIĄZKOWA OPŁATA ADMINISTRACYJNA - 60 €/ os. - płatna na miejscu w hotelu po przyjeździe. Opłata nie jest pobierana od dzieci w wieku 0 - 4 lat.

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

Meteory - tajemniczy świat imperium bizantyjskiego oraz zachwycające widoki klasztorów „zawieszonych na niebie”. Odwiedzając dwa wybrane klasztory (wstęp 3 €/ jeden klasztor) będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską. Cena ok. 35 €/ os. + bilety wstępu do klasztoru, ok. 3 €/ klasztor.

Saloniki - stolica Macedonii, centrum kulturalne Bizancjum. To współczesna metropolia miejska, przeplatana śladami historii, zabytkami z okresu rzymskiego: Łuk Galeriusza, Rotunda, teatr oraz zabytki sakralne: kościoły bizantyjskie, z których najważniejsze to: Agia Sophia, Demetriusz. Cena ok. 30 €/ os.

Ateny - wyjazd do serca Grecji bijącego od 3 000 lat, do pierwszego miasta-państwa świata, skąd swoje początki wzięła demokracja. Program zwiedzania zaczyna się od portu w Pireusie, następnie przejazd do centrum Aten; Akropol – perłę architektury światowej (wstęp na Akropol jest dodatkowo płatny). Spacer przez urocze uliczki Plaki do Placu Syntagma, by podziwiać zmianę warty gwardzistów Evzonów, w planie wycieczki znajdują się najważniejsze obiekty takie jak: port Pireus, stadion Kalimarmaro, słupy świątyni Zeusa, łuk Hadriana, Akropol. W drodze powrotnej krótki postój w Termopilach. Cena ok. 55 €/ os. + bilet wstępu na Akropol, ok. 20 €.

Wieczór Grecki - ta impreza to doskonały sposób na poznanie radości życia Greków, przy rytmicznych dźwiękach buzuki. To radość jedzenia smacznych potraw typowej kuchni greckiej oraz zakosztowania retsiny, której nie zabraknie przez cały wieczór. Podczas zabawy nauka tańca Zorby. Cena ok. 30 €/ os.

Rejs na Skiathos - rejs statkiem na wyspę Skiathos podczas którego odbędzie się taniec kapitański. Po dotarciu na wyspę Skiathos proponujemy krótki spacer na przylądek Bourtsi z widokiem na wieżę zegarową. Na wyspie czas wolny następnie rejs na plażę Kukunaries zwaną „złotą plażą” - plażowanie i kąpiele morskie. Cena ok. 45 €/ os.

Waterland - całodniowa wycieczka z przejazdem do Tagarades, ok. 20 km od Salonik, gdzie znajduje się miasteczko wodne, które oferuje niezapomnianą zabawę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Cena ok. 45 €/ os.

Mount Athos - przejazd do Ouranopoli, gdzie rozpoczyna się rejs statkiem wzdłuż Świętej Góry Athos. Jest to jedyna okazja na zwiedzenie odrębnej Republiki Mnichów i zobaczenie zespołów klasztornych, szczególnie dla kobiet (w 1060 r. cesarz bizantyjski Konstanty Monomachos ustanowił dekret, na mocy którego zakazał wstępu na teren republiki kobietom). W Ouranopoli dwugodzinny czas wolny na obiad i zakupy. Cena ok. 55 €/ os.

Podane ceny są cenami orientacyjnymi, wycieczki organizowane są przy min. 15 uczestnikach.