Wycieczki objazdowe

Włoska wyspa – Sardynia

Fenomen SARDYNII można jedynie zrozumieć, poznając ją osobiście. Piaszczyste plaże, urwiste skały, bajkowe zatoki, wysepki, a przede wszystkim zadziwiające szmaragdowym kolorem kryształowo czyste morze są niewątpliwie najważniejszymi walorami wyspy.

Sardynia szczyci się bogatą przeszłością. Zachowało się tutaj ponad 7000 megalitycznych budowli w kształcie ściętego stożka, które do dzisiaj intrygują naukowców. Sardynia fascynuje oryginalnymi obrzędami, folklorem, dialektem i kuchnią na bazie lokalnych produktów. Słynne sardyńskie plaże są często kameralne i zawsze bardzo malownicze, ukryte w małych zatoczkach.

 

ZAKWATEROWANIE:

Hotel CLUB ESSE GALLURA BEACH – położony w sosnowym lesie, z widokiem na Korsykę w odległości 1,5 km od piaszczystych plaż, bezpłatny dostęp do leżaków i parasoli, do plaży podwozi bus hotelowy, natomiast ostatnie 500 metrów trzeba przejść pieszo, na terenie hotelu basen oraz codzienne zabawy i animacje.

WYŻYWIENIE:

Śniadania i obiadokolacje, posiłki w formie bogatego bufetu, napoje do obiadokolacji (woda, piwo i wino) w cenie!

 

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

Dzień 1: Wyjazd z KATOWIC, Dw. Autobusowy ul. Sądowa 5 – godz. 22.00.

Dzień 2: Nocny przejazd tranzytowy przez Czechy i Austrię do Włoch. Około południa przyjazd do BOLONII gdzie zobaczymy m.in. bazylikę św. Petroniusza, piazza Maggiore, Due Torri, bazylikę św. Dominika, Uniwersytet. Czas wolny. Dalszy przejazd do portu w Livorno. Zaokrętowanie na promie. Wypłynięcie o godzinie 21.30. Obiadokolacja. Nocny rejs na Sardynię.

Dzień 3: Śniadanie na promie. Wpłynięcie do portu w Olbii ok. godziny 7.00. Przejazd do Hotelu Club Esse Gallura Beach. Zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Rejs statkiem, na pokładzie którego spędzimy większość naszego dnia, poznając ARCHIPELAG LA MADDALENA, który składa się z siedmiu głównych wysp i niezliczonych małych wysepek. Zatoki, plaże i oczywiście morze oferują niezapomniane krajobrazy i fascynujące kolory. Obiad (makaron i napój) na pokładzie statku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Dzień zaczniemy od wyprawy do ALGHERO: miasto nazywane "Małą Barceloną" ze względu na swe katalońskie korzenie. Spacer po urokliwym centrum miasta z malowniczymi wąskimi uliczkami, budynkami w stylu hiszpańskim oraz pozostałościami dawnych fortyfikacji. Czas wolny. Przejazd do CASTELSARDO: najpiękniejsze średniowieczne miasteczko Sardynii, gdzie możemy znaleźć fascynującą historię, niesamowite krajobrazy, jak również niezliczone sklepiki z typowymi sardyńskimi wyrobami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 - 7: Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks (możliwość wyjazdu fakultatywnego do Bonifaccio na KORSYCE. Cena: 85 €/ os.). Obiadokolacja i nocleg.
Przejazd do portu w Santa Teresa di Gallura. Zaokrętowanie i przepłynięcie na KORSYKĘ.
Spacer wzdłuż portu turystycznego z zacumowanymi luksusowymi jachtami, a następnie wjazd pociągiem turystycznym do historycznego centrum miasta położonego na wysokim klifie. Spacer po mieście ze zwiedzaniem najważniejszych obiektów, a następnie czas wolny na zakupy i sesje zdjęciowe. Powrót do portu, przepłynięcie na Sardynię i powrót do hotelu na obiadokolację.

Dzień 9: Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w dzikie regiony Sardynii czyli BARBAGIA. Dzień, który będzie prawdziwą ucztą dla ciała jak i dla ducha. Wyjazd w region Supramonte, najwyższych gór Sardynii. Przejazd do Orgosolo, pięknie położonego miasta w górach Gennargentu, określanego niegdyś jako „stolica bandytów”, a dzisiaj chętnie odwiedzanego przez turystów. Po południu zapraszamy na Sardyńską Ucztę! Przejazd do portu w Olbia. Zaokrętowanie na promie. Nocny rejs do Livorno.

Dzień 11: Śniadanie na promie. Dopłynięcie do portu w Livorno około godziny 7.00. Przejazd przez Włochy i Austrię, przejazd wybrzeżem Jeziora Worthersee do stolicy Karyntii – KLAGENFURTU. Spacer po uroczej starówce gdzie zobaczymy m.in. legendarnego smoka Lindwurma, katedrę św. Piotra i Pawła czy też Kolumnę Morową sławiącą zwycięstwo Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. Czas wolny. Dalszy przejazd do Polski. Powrót na miejsce zbiórki około godziny 22.00.

 

CENA OBEJMUJE: przejazd komfortowym autokarem, przeprawy promowe, 2 noclegi na promie, 2 śniadania i 2 kolacje na promie, 7 noclegów na Sardynii, 7 śniadań, 7 obiadokolacji na Sardynii - posiłki w formie bogatego bufetu, napoje do obiadokolacji (woda, piwo i wino) w cenie!, opiekę pilota/przewodnika, obowiązkową składkę na TFG – 10 zł/ os., obowiązkową składkę na TFP – 10 zł/ os. (składka bezzwrotna), ubezpieczenie KL i NNW.

CENA NIE OBEJMUJE: obowiązkowej opłaty (bilety wstępu, rejs na La Maddalena, sardyńska uczta, zestawy Tour-guide, lokalni przewodnicy 95 €/ os.)

 

INFORMACJE DODATKOWE:

noclegi na promie w kajutach 2, 3 osobowych z łazienką i toaletą, podczas rejsu nocą bagaże zostają na pokładzie autokaru więc polecamy zabrać dodatkowy mały plecak z rzeczami do przebrania podczas rejsu, dla tych, którzy nie będą mogli zasnąć na pokładzie jest bar, kawiarnia, restauracja, dancing,

 

UWAGI:

Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych  https://polakzagranica.msz.gov.pl/,

program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie

 

WAŻNE !

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid lub aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: www.gov.pl/web/dyplomacja/wlochy. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony.