Wycieczki objazdowe

Włochy - Toskania Siena, Piza, Florencja, San Gimignano

Bogactwo i piękno Toskanii są niemal nie do opisania. Zagęszczenie zabytków na kilometr kwadratowy przekracza tam wszelkie normy światowe. Dotyczy to nie tylko głównych miast, ale prawie całego regionu, włącznie z najmniejszymi miasteczkami, a nawet wioskami. Przyroda - od szczytów Alp Apuanskich po wydmy Maremmy, od dzikiej Lunigiany do idyllicznej Val d"Orcia - tez stanowi nie lada wyzwanie narracyjne. Do tego wszystkiego uroki winnic i kuchni sprawiają, ze podróż do Toskanii to niezapomniana przygoda.

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1:
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię.

Dzień 2:
Przyjazd do SIENY - miasta, które według łacińskiego motta miasta „Cor magis tibi Sena pandit" otwiera dla ciebie swoje wielkie serce. Zwiedzanie Piazza del Campo, na którym rozgrywany jest słynny wyścig Palio, Pałac Miejski (Palazzo del Comune) z wieżą Torre del Mangia, plac Piazza Duomo z majestatyczną katedrą w stylu romańsko-gotyckim. Spacer po rynku w kształcie muszli oraz zaułkach starego miasta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Przejazd do LUKKI - miasta słynnego ze swoich murów, kościołów i wież, które razem tworzą jedno z najlepiej zachowanych historycznych centrów miasta w Europie. Zwiedzanie, min. plac amfiteatru, ulica handlowa via Fillungo, Piazza Napoleone, mury obronne miasta, średniowieczne wieże Giunigi i Ore. Przejazd do PIZY; w programie zwiedzania: Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża (oglądana z zewnątrz), czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie dwieście lat. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Zwiedzanie SAN GIMIGNANO - miasto zwane "Manhattanem średniowiecza" - m.in. słynne kamienne wieże San Gimignano, Forteca. Przejazd do MONTERIGGIONI - spacer po klimatycznym, średniowiecznym miasteczku otoczonym murem, podziwianie toskańskiego krajobrazu oraz wyjątkowej architektury, którą opisywał Dante Alighieri w „Piekle“ Boskiej Komedii. Następnie wyjazd do serca Toskanii - regionu CHIANTI słynącego z wybornych win. Przejazd trasą pełną najpiękniejszych pejzaży w Toskanii z winnicami, miastami na wzgórzach, alejami cyprysowymi. Krótkie zwiedzanie miejscowości Greve In Chianti i Radda In Chianti, miejscowości uważanej za stolicę Chianti. Wizyta w winnicy z możliwością zakupu i degustacji win, miejscowego chleba, oliwy i innych specjałów. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI - kolebki renesansu. Wjazd na taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum: kościół Santa Croce - św. Krzyża - miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji - gotycka katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Tuż przy katedrze znajduje się Wieża Giotta i Baptysterium. W programie zwiedzania również - "kipiące złoto" Ponte Vecchio zwany Mostem Złotników. Czas wolny na ostatnie pamiątkowe zakupy. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Dzień 6:
Przyjazd do Polski w godzinach południowych.

 

CENA OBEJMUJE: przejazd komfortowym autokarem (WC, video, cafe bar, klimatyzacja), 3 noclegi w hotelu *** - pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 3 śniadania kontynentalne, 3 obiadokolacje (napoje płatne dodatkowo), ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10 000 €, NW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN), opiekę licencjonowanego pilota.

CENA NIE OBEJMUJE: obligatoryjnych kosztów uczestnictwa w całym programie (usług lokalnych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej, opłat wjazdowych) - ok. 70 €/ os.; fakultatywnych biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (katedra w Sienie - ok. 8 €/ os., katedra w Pizie - ok. 6 €/ os., kościół Santa Croce - ok. 8 €/ os., kopuła Brunelleschiego + dzwonnica Giotta + Baptysterium - ok. 18 €/ os., kolejka we Florencji - ok. 5 €/ os., degustacja wina w Chianti - ok. 20 €/ os., obowiązkowej składki na TFG – 10 zł/ os., obowiązkowej składki na TFP – 10 zł/ os. (składka bezzwrotna), napoi do obiadokolacji, dopłat do połączeń antenowych, dopłaty do pokoju 1 os. - 250 PLN.

W hotelach może być pobierana opłata za taksę klimatyczną ok. 1,00 – 2,50 €/ os./ dzień (płatne na miejscu w hotelu).

 

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie. Podane ceny biletów są cenami orientacyjnymi z 2021 roku.