Wycieczki objazdowe

Góry Świętokrzyskie + relaks w basenach tropikalnych Binkowski Resort

Góry Świętokrzyskie, nazywane tak od relikwii drzewa Krzyża Świętego znajdujących się na Łysej Górze nazywanej także Łyścem lub Świętym Krzyżem, to najstarsze góry w Polsce, nie imponują wysokością, a najwyższe szczyty przekraczają zaledwie 600 m n.p.m.

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1:          

Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Pierwszym naszym przystankiem są ruiny zamku obronnego z przełomu XIII i XIV wieku w CHĘCINACH. Zamek to jedna z głównych twierdz Królestwa Polskiego (kręcono w nich m.in. niektóre sceny „Pana Wołodyjowskiego”), usytuowany u stóp malowniczego wzniesienia. Zwiedzanie, min.: rynku, kościoła i klasztoru Franciszkanów, ufundowanego w 1368 r. przez Kazimierza Wielkiego. Przejazd do KIELC, spacer po mieście: katedra p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny– barokowa świątynia, z pozostałościami stylu romańskiego, zlokalizowana w samym centrum na "Wzgórzu Zamkowym”, Pałac Biskupów Krakowskich - pałac z epoki Wazów wzniesiony z inicjatywy biskupa Jakuba Zadzika. Od 1971 r. pałac jest siedzibą Muzeum Narodowego; Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej - stare kieleckie więzienie; ulica Sienkiewicza, Rynek, plac św. Wojciecha, kościół św. Wojciecha w Kielcach - najstarsza świątynia w mieście, pierwotnie drewniana. W kościele zobaczyć można obrazy z 1889 autorstwa Jana Styki - współautora Panoramy Racławickiej. Przejazd do hotelu w Jędrzejowie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:          

Śniadanie, wjazd na dalsze zwiedzanie, min.: ŚW. KRZYŻ - zwiedzanie: klasztor i kościół pobenedyktyński z relikwiami drzewa Krzyża Świętego, Muzeum Misyjne Ojców Oblatów (dowolne ofiary na misje), krypta Jeremiego Wiśniowieckiego. Przejazd do ŚW. KATARZYNY - leży w centrum Gór Świętokrzyskich, u podnóża najwyższego wzniesienia – Łysicy (612 m). Jest tu kościół i klasztor bernardynek. Można również zwiedzić Muzeum Minerałów i Skamieniałości z jedną z najpiękniejszych w Polsce kolekcji minerałów i skamieniałości; zwiedzanie zakończone pokazem pracy szlifierza.

Popołudnie to RELAKS na basenach tropikalnych Binkowski Resort: zanurz się w tropikalnym raju w sercu Gór Świętokrzyskich! Tropikalna, słoneczna wyspa przez 365 dni w roku? Baseny Tropikalne Binkowski Resort to nieograniczony wypoczynek i zabawa pośród bogatej egzotycznej roślinności i krystalicznie ciepłej wody mającej od 30 do 34°C.

Powrót do hotelu. Obiadokolacja, Nocleg.

Dzień 3:          

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Golgoty Wschodu w Sanktuarium w KAŁKOWIE - GODOWIE. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie nie jest klasyczną sakralną atrakcją turystyczną. To wyjątkowe miejsce, które zaprasza nas na niecodzienną lekcję historii.

Na terenie kompleksu, powstałego w latach 80. ubiegłego wieku, znajduje się Kościół Bolesnej Królowej Polski, którego wnętrze zachwyci miłośników architektury; Dom Jana Pawła II, zwany też Domem Pielgrzyma; Grota Lourdzka; Droga Krzyżowa i Pomnik Katastrofy Smoleńskiej.

Wyjazd w drogę powrotną; przyjazd d o Katowic w godzinach wieczornych.

 

CENA OBEJMUJE:
- przejazd komfortowym autokarem (WC, video, cafe bar, klimatyzacja),
- 2 noclegi ze śniadaniem w hotelu  (pokoje 2, 3, osobowe z łazienkami),
- 2 obiadokolacje z napojem
- opiekę pilota / przewodnika,
- obowiązkową składkę na TFG i TFP,
- ubezpieczenie NNW (SI kwota 5000 PLN),
- podatek VAT.

 

CENA NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (Pałac Biskupów Krakowskich - siedziba Muzeum Narodowego – Galeria Malarstwa Polskiego, ok. 18 zł, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej- stare kieleckie więzienie, ok. 5 zł, Chęciny - ruiny zamku, ok. 12 zł, Św. Krzyżu zwiedzanie: opactwo pobenedyktyńskie z relikwiami drzewa Krzyża Świętego, Muzeum Misyjne Ojców Oblatów - dowolne ofiary na misje, krypta Jeremiego Wiśniowieckiego, ok. 8 zł, bilet wstępu do Świętokrzyskiego Parku Narodowego, ok. 8 zł, Muzeum Minerałów i Skamieniałości, ok. 12 zł, Katedra NMP, ok. 10 zł; Binkowski Resort: Baseny Tropikalne – wstęp na 3 godziny – 75 zł, Baseny Tropikalne + Strefa Wellness – wstęp na 3 godz. – 89 zł,
- dodatkowych napoi do obiadokolacji,
- dopłat do połączeń antenowych.

 

UWAGI:

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie. Podane ceny biletów są cenami orientacyjnymi z 2022 roku.

Na terenie Basenów Tropikalnych obowiązuje zakaz wnoszenia jedzenia oraz picia, wnoszenia toreb i plecaków, wchodzenia z wózkiem dla dzieci, wchodzenia pod wpływem alkoholu.

Wypożyczenie ręcznika: 10 zł, zgubienie transpondera: 50 zł, zgubienie ręcznika: 50 zł.