Wycieczki objazdowe

wycieczka na SARDYNIĘ - pobyt i zwiedzanie (autokar + prom)

Włoska wyspa – SARDYNIA - wypoczynek i zwiedzanie (autokar + prom)

Fenomen SARDYNII można jedynie zrozumieć, poznając ją osobiście. Piaszczyste plaże, urwiste skały, bajkowe zatoki, wysepki, a przede wszystkim zadziwiające szmaragdowym kolorem kryształowo czyste morze są niewątpliwie najważniejszymi walorami wyspy.

Sardynia szczyci się bogatą przeszłością. Zachowało się tutaj ponad 7000 megalitycznych budowli w kształcie ściętego stożka, które do dzisiaj intrygują naukowców. Sardynia fascynuje oryginalnymi obrzędami, folklorem, dialektem i kuchnią na bazie lokalnych produktów. Najbardziej rozwinięta turystycznie jest północna część wyspy ze słynną Costa Smeralda, czyli Szmaragdowym Wybrzeżem. Swoją nazwę rejon zawdzięcza niezwykle intensywnej, wręcz hipnotyzującej barwie morza. Urozmaicona linia brzegowa z formacjami skalnymi, wzgórza schodzące wprost do morza, śródziemnomorska roślinność, krystalicznie czysta woda tworzą niepowtarzalne pejzaże. Słynne sardyńskie plaże są często kameralne i zawsze bardzo malownicze, ukryte w małych zatoczkach. Najsłynniejszym kurortem Costa Smeralda jest Porto Cervo – ulubione miejsce celebrytów z całego świata, idylliczne miasteczko z wielką przystanią jachtową, nad którą dominuje kościółek Stella Maris.

Spędzając wakacje na Sardynii, na pewno warto także skosztować miejscowych win, które uważane są za jedne z lepszych we Włoszech: na przykład znakomite białe wina Vermentino di Gallura czy mocne czerwone Cannonau stanowią świetne dopełnienie tradycyjnych sardyńskich potraw.

 

ZAKWATEROWANIE:

Hotel CLUB ESSE GALLURA BEACH – położony w sosnowym lesie, z widokiem na Korsykę w odległości 1,5 km od piaszczystych plaż, bezpłatny dostęp do leżaków i parasoli, do plaży podwozi bus hotelowy, natomiast ostatnie 500 metrów trzeba przejść pieszo, na terenie hotelu basen oraz codzienne zabawy i animacje.

WYŻYWIENIE:
Śniadania i obiadokolacje, posiłki w formie bogatego bufetu, napoje do obiadokolacji (woda, piwo i wino) w cenie!

 

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

Dzień 1:
Wyjazd z KATOWIC, Dw. Autobusowy ul. Sądowa 5 – godz. 22.00.

Dzień 2:
Nocny przejazd tranzytowy przez Czechy i Austrię do Włoch. Około południa przyjazd do BOLONII gdzie zobaczymy m.in. bazylikę św. Petroniusza, piazza Maggiore, Due Torri, bazylikę św. Dominika, Uniwersytet. Czas wolny. Dalszy przejazd do portu w Livorno. Zaokrętowanie na promie. Wypłynięcie o godzinie 21.30. Obiadokolacja. Nocny rejs na Sardynię.

Dzień 3:
Śniadanie na promie. Wpłynięcie do portu w Olbii ok. godziny 7.00. Przejazd do Hotelu Club Esse Gallura Beach. Zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Rejs statkiem, na pokładzie którego spędzimy większość naszego dnia, poznając ARCHIPELAG LA MADDALENA, który składa się z siedmiu głównych wysp i niezliczonych małych wysepek. Zatoki, plaże i oczywiście morze oferują niezapomniane krajobrazy i fascynujące kolory. Obiad (makaron i napój) na pokładzie statku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Dzień zaczniemy od wyprawy do ALGHERO: miasto nazywane "Małą Barceloną" ze względu na swe katalońskie korzenie. Spacer po urokliwym centrum miasta z malowniczymi wąskimi uliczkami, budynkami w stylu hiszpańskim oraz pozostałościami dawnych fortyfikacji. Czas wolny. Przejazd do CASTELSARDO: najpiękniejsze średniowieczne miasteczko Sardynii, gdzie możemy znaleźć fascynującą historię, niesamowite krajobrazy, jak również niezliczone sklepiki z typowymi sardyńskimi wyrobami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks (możliwość wyjazdu fakultatywnego do Bonifaccio na KORSYCE. Cena: 120 €/ os.). Obiadokolacja i nocleg.
Przejazd do portu w Santa Teresa di Gallura. Zaokrętowanie i przepłynięcie na KORSYKĘ.
Spacer wzdłuż portu turystycznego z zacumowanymi luksusowymi jachtami, a następnie wjazd pociągiem turystycznym do historycznego centrum miasta położonego na wysokim klifie. Spacer po mieście ze zwiedzaniem najważniejszych obiektów, a następnie czas wolny na zakupy i sesje zdjęciowe. Powrót do portu, przepłynięcie na Sardynię i powrót do hotelu na obiadokolację.

Dzień 8:
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w dzikie regiony Sardynii czyli BARBAGIA. Dzień, który będzie prawdziwą ucztą dla ciała jak i dla ducha. Wyjazd w region Supramonte, najwyższych gór Sardynii. Przejazd do Orgosolo, pięknie położonego miasta w górach Gennargentu, określanego niegdyś jako „stolica bandytów”, a dzisiaj chętnie odwiedzanego przez turystów. Po południu zapraszamy na Sardyńską Ucztę! Przejazd do portu w Olbia. Zaokrętowanie na promie. Nocny rejs do Livorno.

Dzień 10:
Śniadanie na promie. Dopłynięcie do portu w Livorno około godziny 7.00. Przejazd przez Włochy i Austrię. Powrót na miejsce zbiórki około godziny 23.00.

 

CENA OBEJMUJE:

 • przejazd komfortowym autokarem,
 • przeprawy promowe,
 • 2 noclegi na promie,
 • 2 śniadania i 2 kolacje na promie
 • 6 noclegów na Sardynii,
 • 6 śniadań, 6 obiadokolacji na Sardynii - posiłki w formie bogatego bufetu, napoje do obiadokolacji (woda, piwo i wino) w cenie!,
 • opiekę pilota/przewodnika,
 • obowiązkową składkę na TFG – 10 zł/ os.,
 • obowiązkową składkę na TFP – 10 zł/ os. (składka bezzwrotna),
 • ubezpieczenie KL i NNW.

CENA NIE OBEJMUJE:

 • obowiązkowej opłaty (bilety wstępu, rejs na La Maddalena, sardyńska uczta, zestawy Tour-guide, lokalni przewodnicy – ok. 150 €/ os.)
 • obowiązkowej opłaty klimatycznej płatnej na miejscu w recepcji hotelu – ok. 1,50 €/ os./ dzień.

 

INFORMACJE DODATKOWE:

 • noclegi na promie w kajutach 2, 3 osobowych z łazienką i toaletą,
 • podczas rejsu nocą bagaże zostają na pokładzie autokaru więc polecamy zabrać dodatkowy mały plecak z rzeczami do przebrania podczas rejsu,
 • dla tych, którzy nie będą mogli zasnąć na pokładzie jest bar, kawiarnia, restauracja, dancing,

 

UWAGI:

 • Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych  https://polakzagranica.msz.gov.pl/,
 • program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

WAŻNE !

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid lub aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: www.gov.pl/web/dyplomacja/wlochy. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony.