Wycieczki objazdowe

wycieczka na SYCYLIĘ

wycieczka SYCYLIA w pigułce
SIENA, TRAPANI, MARSALA, AGRIGENTO, SYRAKUZY, KATANIA, TAORMINA, ETNA, MONREALE, PALERMO, NEAPOL

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1:        
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię.

Dzień 2:        
Przyjazd do Włoch w godzinach porannych. Przejazd do SIENY – jednego z najpiękniejszych toskańskich miasteczek, zwiedzanie min.: katedra Il Domo perła miasta, Piazza Il Campo zwany najpiękniejszym placem Toskanii, Torre del Mangia - 87 metrowa wieża, na której szczyt prowadzi 500 schodów, Palazzo Pubblico - gotycki ratusz. Przejazd do Civitavecchia, zaokrętowanie na promie GRIMALDI LINES. Wypłynięcie w podróż na Sycylię. Obiadokolacja na promie, nocny rejs na Sycylię. 

Dzień 3:        
Śniadanie na promie. Przypłynięcie na Sycylię. Przejazd do TRAPANI:  miasto, które zasłynęło handlem solą, koralem i tuńczykiem. Starówka z Piazza Vitorio Veneto z ratuszem, Palazzo Riccio di Morana – z XVIII wieku, siedziba regionalnej rezydencji Trapani, Palazzo Milo z XVII wieku, katedra San Lorenzo; Saliny – plantacje soli: nieodłączny element krajobrazu okolic Trapani; przejazd do ERICE: średniowieczne miasteczko uważane za najpiękniejsze na Sycylii – Brama Trapani z imponujących rozmiarów dzwonnicą Campanile of Erice, zamek di Venere, kościół św. Juliana, mury obronne. Obiadokolacja, przejazd na nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie MARSALA. Znana jest z doskonałego wina (degustacja w jednej z winiarni). Przejazd do AGRIGENTO. Zwiedzanie min.: Valle dei Tempi – dolina starożytnych świątyń:  świątynia Zgody, Junony, Herkulesa. obiadokolacja, przejazd na nocleg.

Dzień 5:        
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie – SYRAKUZY. Wpisana na listę UNESCO wyspa Ortygia (starówka miasta): ruiny antycznej bramy miejskiej Porta Urbica, plac Largo XXV Luglio z jednym z najważniejszych antycznych zabytków miasta - ruiny św. Apollina, Plac Archimedesa z słynną fontanną Diany. Przejazd do KATANII – Plac Katedralny z Katedrą św. Agaty i ratuszem, fontanna Słonia, słynny targ rybny La Pescheria, który funkcjonuje w tym miejscu od wieków. Obiadokolacja, przejazd na nocleg.

Dzień 6:        
Śniadanie, dzień wolny na wypoczynek, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie. Przejazd do miejscowości TAORMINA. Zwiedzanie: główny plac z wieżą zegarową, tarasy widokowe, teatr grecki. Fakultatywnie przejazd na ETNĘ – punkt widokowy na wciąż aktywny, najwyższy (3300 m n.p.m.) wulkan w Europie (dodatkowo płatne: wjazd kolejką i dojazd jeepami na Etnę, ok. 70 €/ os. Impreza realizowana przy min. 15 chętnych). Obiadokolacja, przejazd na nocleg.

Dzień 8:        
Śniadanie. Przejazd do MONREALE – imponująca wielkością (100 metrów długości i 40 szerokości) katedra pozostałość po rządach, jakie sprawowali na Sycylii Normanowie – potomkowie wikingów. Przejazd do PALERMO, zwiedzanie min.: Pałac Normanów, Katedra, Plac Pretoria z Fontanną Wstydu, Nowa Brama, barokowe skrzyżowanie „Cztery rogi”, klasztor, kościół i taras św. Katarzyny. Przejazd na nocny rejs do Neapolu, obiadokolacja na promie, nocleg na promie.

Dzień 9:        
Śniadanie na promie. Przypłynięcie do NEAPOLU. Zwiedzanie ok. 4-5 godz. min.: słynna z cudu przemiany krwi św. Januarego (patrona miasta) katedra św. Januarego z XIII w.; starówka wpisana na listę UNESCO - uliczka San Gregorio Armeno znana z warsztatów rzeźbiarzy tworzących szopki bożonarodzeniowe, kościoły: San Lorenzo i Santa Chiara, piazza Municipio z Castel Nuovo, Piazza del Plebiscito; kościół San Francesco di Paola, Pałac Królewski dawna rezydencja królów Neapolu, uliczki starego miasta. Ok. godz. 13.00 wyjazd w kierunku Bolonii. Przejazd na obiadokolację i nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 10:      
Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do Katowic w godzinach nocnych (ok. 23.00).

 

CENA OBEJMUJE:
- przejazd komfortowym autokarem (WC, video, cafe bar, klimatyzacja),
- 6 noclegów w hotelach **/***  (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami),
- 6 śniadań, 6 obiadokolacji (napoje płatne dodatkowo),
- 2 noclegi na promie (miejsca w kabinie 4 os. wewnętrznej) ze śniadaniem i obiadokolacją,
- opiekę pilota / przewodnika,
- obowiązkową składkę na TFG i TFP,
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20 000 €, NNW 7 000 zł, bagaż 800 zł),
- podatek VAT.

CENA NIE OBEJMUJE:
- obowiązkowej opłaty: lokalni przewodnicy, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, bilety komunikacji miejskiej, opłaty wjazdowe, taksa klimatyczna, zestawy słuchawkowe, ok. 180 €/ os.
- dodatkowej opłaty za wjazd kolejką i dojazd jeepami na Etnę, ok. 70 €/ os.
- napoi do obiadokolacji,
- dopłat do połączeń antenowych.

INFO:
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie. Podane ceny biletów są cenami orientacyjnymi z 2022 roku.