Wycieczki objazdowe

wycieczka do TOSKANII

wycieczka do TOSKANII
MODENA, SIENA, LUKKA, PISA, SAN GIMIGNANO, MONTERIGGIONI, CHIANTI, FLORENCJA

        

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1:         
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię.

Dzień 2:
Przyjazd do Włoch. Przejazd do MODENY, zwiedzanie miasta. Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znane z romańskiej architektury; katedra Duomo ozdobiona różowym marmurem i białym wapieniem, stare miasto z ratuszem, barokowy Pałac Książęcy, średniowieczny Kościół Ślubów, wzniesiony  w podziękowaniu za ocalenie od panującej dżumy, główny plac Grande z targami produktów regionalnych. Przejazd na obiadokolację, nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie SIENY, miasta które według łacińskiego motta miasta „Cor magis tibi Sena pandit" otwiera dla ciebie swoje wielkie serce. Zwiedzanie Piazza del Campo, na którym rozgrywany jest słynny wyścig Palio, Pałac Miejski (Palazzo del Comune) z wieżą Torre del Mangia, plac Piazza Duomo z majestatyczną katedrą w stylu romańsko-gotyckim, rynek w kształcie muszli, zaułki starego miasta. Przejazd na obiadokolację, nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie miejscowości LUKKA - słynna ze swoich murów, kościołów i wież, które razem tworzą jedno z najlepiej zachowanych historycznych centrów miasta w Europie: plac amfiteatru, ulica handlowa via Fillungo, Piazza Napoleone, mury obronne miasta, średniowieczne wieże Giunigi i Ore. Przejazd do PIZY, zwiedzanie miasta, min: Campo dei Miracoli z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium z słynną Krzywą Wieżą, czyli dawną katedralną dzwonnicą, budowaną przez prawie dwieście lat. Przejazd na obiadokolację, nocleg.

Dzień 5:
Po śniadaniu przejazd do SAN GIMIGNANO - miasto zwane "Manhattanem średniowiecza" - słynne kamienne wieże, forteca. Przejazd do MONTERIGGIONI - klimatyczne, średniowieczne miasteczko, toskański krajobraz i architektura, którą opisywał Dante Alighieri w „Piekle“ Boskiej Komedii. Zwiedzanie regionu CHIANTI słynącego z wybornych win. Przejazd trasą pełną najpiękniejszych pejzaży w Toskanii z winnicami, miastami na wzgórzach, alejami cyprysowymi. Krótkie zwiedzanie miejscowości Greve In Chianti i Radda In Chianti, miejscowości uważanej za stolicę regionu. Wizyta w winnicy z możliwością zakupu i degustacji win, miejscowego chleba, oliwy i innych specjałów. Przejazd na obiadokolację, nocleg.

Dzień 6:
Po śniadaniu przejazd do FLORENCJI. To kolebka renesansu: taras widokowy Plac Anioła, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta położonego w dolinie rzeki Arno, kościół Santa Croce miejsce pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele,  Piazza Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy, najbardziej znany kościół Florencji - gotycka katedra Santa Maria del Fiore z  wieńczącą ją słynną kopułą Bruneleschiego, wieża Giotta i Baptysterium, Ponte Vecchio zwany Mostem Złotników. Wyjazd w kierunku Polski w godzinach wieczornych.

           
Dzień 7:         
Przyjazd do Katowic w godzinach południowych.

 

CENA OBEJMUJE:
- przejazd komfortowym autokarem (WC, video, cafe bar, klimatyzacja),
- 4 noclegi w hotelu *** pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami,
- 4 śniadania,
- 4 obiadokolacje (napoje płatne dodatkowo),
- opiekę pilota,
- obowiązkową składkę na TFG i TFP,
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20 000 €, NNW 7 000 zł, bagaż 800 zł),
- podatek VAT.

 

CENA NIE OBEJMUJE:
- obowiązkowej opłaty: lokalni przewodnicy, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, bilety komunikacji miejskiej, opłaty wjazdowe, taksa klimatyczna, zestawy słuchawkowe, ok. 140 €/ os.
- napoi do obiadokolacji,
- dopłat do połączeń antenowych.

 

INFO:
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie. Podane ceny biletów są cenami orientacyjnymi z 2022 roku.