Wycieczki objazdowe

Wycieczka Bawaria i Jezioro Bodeńskie

Bawaria urzeka turystów zabytkowymi miastami, stolicą Monachium - światową metropolią o wielkim sercu, baśniowymi zamkami i alpejskimi wioskami, stanowi także w potocznym odczuciu kwintesencję Niemiec - mężczyźni z kuflami piwa, w krótkich spodenkach, kapusta i kiełbaski czy krowy z dzwoneczkami.

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1:        
Wyjazd z Katowic (Dw. MDA, ul Sądowa 5 - godz. 23.00). Przejazd w kierunku Niemiec.

Dzień 2:
We wczesnych godzinach porannych przyjazd do Niemiec. Przejazd na zwiedzanie SALZBURGA - miasta rodzinnego Mozarta. Zwiedzanie min.: średniowieczna twierdza Hohensalzburg symbol Salzburga, największy zachowany w całości zamek warowny w Europie Środkowej, ogród i pałac biskupi Mirabell z XVII w, najstarsza ulica Getreidegasse z przepięknymi średniowiecznymi kamienicami, dom oraz pomnik Mozarta, Residentzplatz. Przejazd do PRIEN nad jeziorem CHIEMSEE, rejs statkiem na wyspę HERRENINSEL, spacer po urokliwym parku do zamku Herrenchiemsee, największego zamku Ludwika Bawarskiego, będącego wierną kopią pałacu wersalskiego, spacer po ogrodach pełnych fontann, rejs powrotny na stały ląd. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:        
Śniadanie; przejazd na zwiedzanie ETTAL: barokowy kompleks klasztorny, jedno z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj benedyktynów. Przejazd do GARMISH PARTENKIRCHEN: najbardziej znany ośrodek zimowy w Alpach Bawarskich, obiekty olimpijskie, dla chętnych wjazd kolejką na najwyższy szczyt Alp Bawarskich - Zugspitze (2962 m n.p.m.). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:        
Śniadanie; przejazd malowniczym alpejskim szlakiem nad JEZIORO BODEŃSKIE, spacer po KONSTANCJI: katedra Najświętszej Marii Panny z jej górującej nad miastem wieżą. Z jej tarasów możemy podziwiać widok na pełne żaglówek i statków Jezioro Bodeńskie, rzekę Ren oraz zabytkowe budynki mieszkalne z charakterystyczną ceramiczną dachówką. Wjazd na WYSPĘ MAINAU – wyspę kwiatów. Na 44 hektarach ziemi znajdują się niezliczone rzeźby z krzewów i wiele obrazów stworzonych z odpowiednio dobranych kwiatów. Orchidee, dalie i róże znajdują się tuż obok bardziej egzotycznych bananowców, cedrów, palm i bambusów. W specjalnie wybudowanym pomieszczeniu można podziwiać także różnorodne gatunki motyli ze wszystkich stron świata. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:        
Śniadanie; przejazd do FUSSEN: późnogotycki Wysoki Zamek, klasztor benedyktyński, usytuowany nad brzegiem jeziora Forgensee teatr muzyczny, XVIII wieczny Krippkirche, wzniesiony w pierwszej połowie XV wieku kościół św. Mikołaja (St. Nikolaus) oraz XVIII wieczny kościół filialny św. Ulricha i Afry; przejazd na zwiedzanie NEUSCHWANSTEIN. To najbardziej znany zamek Ludwika II. Inspiracja dla twórców zamku z bajek Walta Disnaya, pięknie położony pośród gór; Marienbrücke– położony naprzeciw zamku nad kilkudziesięciometrową przepaścią z wodospadem na dnie; przejazd do małej austriackiej miejscowości REUTTE, zamek HOHENSCHWANGAU (z zewnątrz) zbudowany przez ojca Ludwika II na ruinach dawnej średniowiecznej warowni. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie, przejazd na zwiedzanie MONACHIUM. To stolica Bawarii, która swą historią sięga XII w. Zwiedzanie min.: starówka ze słynnym Frauenkirche – Kościołem Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, kościół św. Michała, Odeonsplatz: miejsce puczu hitlerowskiego, kościół Teatynów, w którym pochowana jest córka Jana III Sobieskiego Teresa Kunegunda, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, Bawarska Opera Narodowa; Park Olimpijski, Olympiaturm – wieża olimpijska. Wyjazd w stronę Polski; powrót do Katowic w godzinach nocnych.

 

CENA OBEJMUJE:
- przejazd komfortowym autokarem (WC, video, cafe bar, klimatyzacja),
- 4 noclegi (pokoje 2, 3, osobowe z łazienkami),
- 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
- opiekę pilota / przewodnika,
- obowiązkową składkę na TFG i TFP,
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20 000 €, NNW 7 000 zł, bagaż 800 zł),
- podatek VAT.

CENA NIE OBEJMUJE:
- obowiązkowej opłaty: lokalni przewodnicy, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, bilety komunikacji miejskiej, opłaty wjazdowe, taksa klimatyczna, ok. 130 €/ os.
- wjazdu na Zugspitze, ok. 60 €/ os.,
- dodatkowych napoi do obiadokolacji,
- świadczeń nie wymienionych w ofercie.

 

UWAGI:
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie. Podane ceny biletów są cenami orientacyjnymi z 2022 roku.