Wycieczki objazdowe

Wycieczka Czeskie Morawy - WINOBRANIE

Zapraszamy Państwa do udziału w największym w Republice Czeskiej święcie wina. Jak co roku, poddani króla Jana Luksemburskiego będą wznosili toasty na cześć swojego monarchy i bogatych plonów w czasie historycznego pochodu, a potem cały wieczór świętowali przy młodym winie - burcaku na ulicach i mashauzach przy muzyce na żywo i opróżniali sakiewki na kramach i jarmarkach.
Spektakularnie zawieszone na skarpie nad Dyją średniowieczne Znojmo zaprasza !

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1:        
Wyjazd z Katowic (Dw. MDA, ul Sądowa 5 - godz. 06.00). Przejazd w kierunku Czech.
Przejazd do miejscowości Lednice; LEDNICKO – VALTICKI AREAL – czyli wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dawne posiadłości książąt Lichtensteinów. Zwiedzanie pałacowych wnętrz letniej rezydencji LEDNICE - otoczonego przeszło 200 hektarowym parkiem przepiękny neogotyckiego zamku. Jego początki sięgają XIII wieku, kiedy to wzniesiona została tu gotycka warownia. Wkrótce potem posiadłość przejęta została przez członków niemieckiej arystokratycznej rodziny Liechtensteinów. Swego czasu był to jeden z najznamienitszych i najmożniejszych rodów jakie zamieszkiwały tereny Moraw. W drugiej połowie XVI wieku stara twierdza została przebudowana w okazałą renesansową rezydencję. Wtedy też posiadłość została otoczona malowniczym angielskim parkiem krajobrazowym z francuskimi ogrodami. FAKULTATYWNIE: rejs stateczkiem meandrującą po parku rzeką Dyją do Minaretu (w 1 str.). Powrót na miejsce zbiórki przez park spacerem (ok. 30 – 40 min.) (płatne dodatkowo ok. 180 CZK).
W godzinach wieczornych przejazd do hotelu zlokalizowanego w Jaromiericach nad Rokitnou; zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie, przejazd do miejscowości ŠATOV – to ikoniczna winiarska wioska, gdzie będzie możliwość degustacji i zakupów. Następnie wejście na punkt widokowy 9 Młynów – skąd możemy podziwiać Dyję oraz Sobes - jedną z najlepszych winnic w okolicy.
Przejazd do ZNOJMO. Do wieczora czas wolny na korzystanie z uroków historycznego festiwalu winiarskiego. Program wydarzenia obejmuje m. in. koncerty, fajerwerki, turnieje rycerskie, pochody, występy teatralne, zabytkowe targowisko z pokazami rzemiosł oraz obóz wojskowy. Na głównej trybunie w sobotni wieczór nastąpi również przekazanie praw miejskich i ukaranie nieuczciwych winiarzy (UWAGA: konieczny zakup wejściówki do miasta – cena ok. 600 CZK). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MIKULOVA. To jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Moraw, przepięknie położone pośród wzgórz, z dominującym nad miasteczkiem zamkiem Dietrichsteinów; synagoga związana z Rabinem Loew, któremu wg legendy przypisuje się stworzenie Golema, kościół św. Anny, rynek z kamienicami o renesansowej architekturze i malowniczych arkadach, Kozi Hradek. Przejazd do KROMIERIŻA - dawna letnia rezydencja biskupów ołomunieckich, miejscowość zwana hanackimi Atenami. Spacer po centrum; pałac arcybiskupi z rozległym parkiem angielskim i mini ZOO. FAKULTATYWNIE: możliwość wizyty w fantastycznie zaaranżowanych ogrodach kwiatowych w Kromieriżu (płatne dodatkowo ok. 140 CZK).
W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.

 

CENA OBEJMUJE:
- przejazd komfortowym autokarem (WC, video, cafe bar, klimatyzacja),
- 2 noclegi w hotelu *** (pokoje 2, 3, osobowe z łazienkami),
- 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
- opiekę pilota / przewodnika,
- obowiązkową składkę na TFG i TFP,
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20 000 €, NNW 7 000 zł, bagaż 800 zł),
- podatek VAT.

CENA NIE OBEJMUJE:
- obowiązkowej opłaty za wejściówkę do Znojma, ok. 600 CZK,
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (Zamek Lednice – sale reprezentacyjne, ok. 240 CZK, szklarnia, ok. 100 CZK, rejs do Minaretu, ok. 180 CZK, ogrody kwiatowe w Kromieriżu, ok. 140 CZK,
- napoi do obiadokolacji,
- świadczeń nie wymienionych w ofercie.

 

UWAGI:
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie. Podane ceny biletów są cenami orientacyjnymi z 2022 roku.